Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe

Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe

Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe
Oskar Ziomek
07.04.2017 11:14, aktualizacja: 07.04.2017 11:41

Przednie aparaty w smartfonach są dziś nie mniej ważne niż główne, ale czy zawsze selfie okaże się dobrze skomponowanym zdjęciem? Niekoniecznie i właśnie naprzeciw temu problemowi planuje wyjść Adobe, zaprzęgając do pracy sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, dzięki którym nieudane zdjęcie będzie można ulepszyć w postprodukcji.

W aplikacji wykorzystującej mechanizmy Adobe Sensei, użytkownik będzie w stanie zadbać o rozmycie tła i perspektywę, a dodatkowo zastosować odpowiednie modyfikacje kolorów, by naśladować inne, istniejące już zdjęcia. To ta sama technologia, o której wspominaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca.

Efekty działania można już teraz sprawdzić w krótkim filmie, który opublikowany został przez Adobe Creative Cloud:

Adobe Research on the Potential Future of Selfie Photography | Adobe Creative Cloud

Jak widać po dostępnych w aplikacji narzędziach, program będzie najprawdopodobniej połączeniem zautomatyzowanej edycji opartej na uczeniu maszynowym z typowym edytorem zdjęć.

Na tę chwilę nie znamy jednak żadnych innych szczegółów. Technologia nie została nawet przez Adobe wprost nazwana, nie mówiąc już o datach jej dostępności na rynku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie jest tylko eksperymentem, ale ostatecznie trafi w ręce użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)