Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe

Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe
07.04.2017 11:14
Zrobiłeś kiepskie selfie? Naprawi je sztuczna inteligencja od Adobe

Przednie aparaty w smartfonach są dziś nie mniej ważne niż główne, ale czy zawsze selfie okaże się dobrze skomponowanym zdjęciem? Niekoniecznie i właśnie naprzeciw temu problemowi planuje wyjść Adobe, zaprzęgając do pracy sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, dzięki którym nieudane zdjęcie będzie można ulepszyć w postprodukcji.

W aplikacji wykorzystującej mechanizmy Adobe Sensei, użytkownik będzie w stanie zadbać o rozmycie tła i perspektywę, a dodatkowo zastosować odpowiednie modyfikacje kolorów, by naśladować inne, istniejące już zdjęcia. To ta sama technologia, o której wspominaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca.

Efekty działania można już teraz sprawdzić w krótkim filmie, który opublikowany został przez Adobe Creative Cloud:

Adobe Research on the Potential Future of Selfie Photography | Adobe Creative Cloud

Jak widać po dostępnych w aplikacji narzędziach, program będzie najprawdopodobniej połączeniem zautomatyzowanej edycji opartej na uczeniu maszynowym z typowym edytorem zdjęć.

Na tę chwilę nie znamy jednak żadnych innych szczegółów. Technologia nie została nawet przez Adobe wprost nazwana, nie mówiąc już o datach jej dostępności na rynku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie jest tylko eksperymentem, ale ostatecznie trafi w ręce użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)