Zrozumieliśmy, że portfelom brakowało modułu Bluetooth

Zrozumieliśmy, że portfelom brakowało modułu Bluetooth

Zrozumieliśmy, że portfelom brakowało modułu Bluetooth
30.03.2015 15:02, aktualizacja: 30.03.2015 16:05

Inteligentne portfele pokazują, że rynek wearables to coś więcej niż zabawki do mierzenia naszej aktywności fizycznej. Zastosowanie w portfelach modułu Bluetooth znacząco zmniejszy prawdopodobieństwo zgubienia lub kradzieży, a w tym również utraty naszych danych i pieniędzy.

Urządzenia wearables to nie tylko smartwatche i smart-opaski, których zadaniem jest przede wszystkim komunikacja ze smartfonem i mierzenie naszej aktywności fizycznej. „Inteligentne” stają się również przedmioty, których początkowo byśmy nie brali pod uwagę, wśród nich można wymienić słuchawki, okulary oraz również ubrania. Natomiast dzięki Polakom bardziej „smart” staną się nasze portfele.

350133296400984001

Polska firma Gino Rossi zajmująca się produkcją obuwia, odzieży i akcesoriów planuje poszerzyć swoją ofertę. Producent zamierza spróbować swoich sił na rynku wearables, wprowadzając do sprzedaży „inteligentne” portfele. Będą one w stanie połączyć się ze smartfonem. Nie chodzi tutaj o synchronizacje z portalami społecznościowymi, czy aplikacjami służącymi do rozrywki. Producent chce zmniejszyć prawdopodobieństwo zgubienia portfela, który po połączeniu przez Bluetooth będzie ciągle monitorowany przez smartfon. Jeśli zostawimy gdzieś portfel i oddalimy się od niego na odpowiednią odległość, to zostaniemy o tym powiadomieni. Dodatkowo za pomocą odpowiedniej aplikacji będzie dostępna możliwość sprawdzenia położenia portfela.

Warto tutaj wspomnieć o projekcie Woolet, czyli „inteligentnym” portfelu pomysłu trzech Polaków. W niecały miesiąc zebrał on ponad 280 tysięcy dolarów w serwisie Kickstarter, a zakładaną kwotę 15 000 dolarów wpłacono w niecałe 2 dni. To właśnie osoby odpowiedzialne za Wooleta dostarczą Gino Rossi odpowiednią technologię, obie firmy właśnie poinformowały o nawiązaniu współpracy.

350133296401180609

Portfele łączące się ze smartfonem z wykorzystaniem wbudowanego modułu Bluetooth wydają się być użyteczniejszymi od kolejnego smart-zegarka, który miałby sprawdzać naszą aktywność fizyczną czy nawet umożliwiać pisanie wiadomości. W portfelach nosimy bardzo ważne dokumenty tożsamości, karty płatnicze oraz pieniądze. Zgubienie tych rzeczy może wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami. W związku z tym możliwość ciągłego śledzenia naszego portfela jest znacznie ważniejsza od sprawdzenia ile spaliliśmy kalorii po przebiegnięciu 10 km.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)