Zyxel wprowadza na rynek nowe przełączniki. Mają porty 10 Gb/s

Zyxel wprowadza na rynek nowe przełączniki. Mają porty 10 Gb/s

Zyxel wprowadza na rynek nowe przełączniki, fot. materiały prasowe.
Zyxel wprowadza na rynek nowe przełączniki, fot. materiały prasowe.
Redakcja
12.02.2020 16:58

Zyxel wprowadza na rynek nowe zarządzalne i niezarządzalne przełączniki multigigabitowe XGS1210-12 i XGS1010-12. Zostały zaprojektowane specjalnie dla klientów, którzy potrzebują zwiększonej przepustowości sieci.

Aplikacje wykorzystywane przez użytkowników sieci są coraz bardziej złożone i zaawansowane. Zwiększają obciążenie infrastruktury sieciowej w środowiskach SOHO i MŚP oraz powodują ograniczenia przepustowości ruchu w infrastrukturze gigabitowej, której parametry do niedawna były wystarczające.

Zyxel wprowadza na rynek oferty produktów multigigabitowych zaprojektowanych, by wyeliminować ograniczenia prędkości w sieciach SOHO oraz MŚP. XGS1210-12 dwunastoportowy zarządzalny przełącznik multigigabitowy oraz niezarządzalny przełącznik XGS1010-12 z dwoma portami 2.5G i dwuportowymi slotami 10G SFP+.

Łatwa modernizacja sieci do prędkości 10-gigabitowej

Użytkownicy sieci coraz częściej potrzebują ultraszybkich prędkości dla aplikacji wymagających dużej przepustowości, takich jak: programy graficzne, produkcja i przesyłanie wideo, animacja oraz przesyłanie dużych plików na serwery NAS lub inne urządzenia. Prędkość portów do 10 Gb/s umożliwia obsługę pełnej przepustowości danych dla urządzeń WiFi 6 nowej generacji i eliminuje ograniczenia przepustowości w połączeniach pomiędzy urządzeniami bezprzewodowymi a kablową siecią przewodową.

Możliwości i korzyści multigigabitowych przełączników XGS1210-12 i XGS1010-12 to:Różna prędkość interfejsów i połączeń na portach – każdy przełącznik posiada osiem portów gigabitowych i dwa porty miedziane RJ-45 2,5 Gb/s, co umożliwia obsługę różnorodnych aplikacji i urządzeń. Dwa porty SFP+ 10 Gb/s zapewniają szybkie łącze zwrotne do sieci szkieletowej lub ultraszybkie połączenia z urządzeniami magazynującymi dane lub stacjami roboczymi podłączonymi do sieci.QoS (Quality of Service) – różne priorytety mogą być przypisane do różnych aplikacji, użytkowników lub strumieni wideo, głosu czy danych, aby zagwarantować dostępność sieci i maksymalną wydajność dla najistotniejszych aplikacji lub personelu.Agregacja połączeń – porty w XGS1210-12 można ze sobą połączyć, aby utworzyć pojedynczą magistralę danych o dużej przepustowości, dzięki temu można zapewnić większą prędkość przesyłania dużych plików i zwiększyć niezawodność połączenia.Trwałość i cicha praca – przełączniki są umieszczone w metalowej obudowie dostosowanej do montażu na ścianie, która to obudowa jest wytrzymała i gwarantuje ich trwałość i łatwość instalacji. Konstrukcja bez wentylatora zapewnia cichą pracę w środowisku biurowym.Łatwe w użyciu – niezarządzalny model XGS1010-12 jest przełącznikiem typu plug-and-play, podczas gdy XGS1210-12 wykorzystuje przyjazny dla użytkownika graficzny interfejs do zarządzania, oferując szybką instalację i łatwość obsługi.

— Nasze zarządzalne i niezarządzalne przełączniki 10G sprawiają, że migracja istniejącej sieci do prędkości 10G jest szybka, łatwa i niedroga. Wraz ze wzrostem zastosowania technologii WiFi 6 modernizacja sieci w celu zapewnienia wydajności multigigabitowej stanie się kluczowa dla obsługi prędkości dostarczanych przez nowoczesną technologię bezprzewodową — mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Więcej informacji o przełącznikach znajduje się na stronach internetowych: tutaj oraz tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)