Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
20.07.2014 21:01, aktualizacja: 21.07.2014 00:06
Obraz

Za nami kolejny tydzień na blogach dobrychprogramów, czas więc podsumować najciekawsze wpisy ostatniego tygodnia. Co tym razem opisali nasi dzielni użytkownicy?

Na początek polecamy rzut okiem telefon Nokii z systemem Android, czyli Nokia X - warto zaznaczyć, że nie jest to jednak typowy smartfon z Androidem i co więcej, nijak nie pasuje on do ekosystemu budowanego przez Microsoft. Zresztą czy idea jednego ekosystemu ma sens? Zastanawia się nad tym choćby Scorpions.B. Teoretycznie spójny ekosystem to spore ułatwienie dla programistów, którzy mogą wyklikać aplikacje przykładowo dla Windows Phone i Windows 8 praktycznie minimalnym kosztem. Zresztą co by nie mówić, system Windows jest cały czas obecny na zdecydowanej większości komputerów, w tym na testowanym na blogu laptopie Toshiba Satellite M50D-A. Spójność ekosystemu buduje także Google - obok telefonów (takich jak opisywany przez xomo_pl Sony Xperia Z3) znajdziecie także zegarki, komputery Chromebook i tablety. Monopol ten próbuje złamać między innymi Samsung, proponując urządzenia z własnym systemem Tizen. Ostatnio zaprezentowane zostały smartwache z tym OS-em, w tym opisywany na naszym blogu Samsung Gear 2 Neo. A sam Android? Zapewnia ogromną bazę aplikacji i gier - fani logicznych zabaw na pewno docenią w tym temacie grę Circles. Pozostałe osoby mogą zajrzeć do cyklicznego przeglądu gier na system Google. Nic więc dziwnego, że wielu producentów tworząc własne, mobilne systemy operacyjne stara się zapewnić kompatybilność z aplikacjami z Androida - czyni tak na przykład fińska Jolla oferująca smartfona z Sailfish OS.

Toshiba Satellite M50D-A - komputer przenośny za 1700 zł
Toshiba Satellite M50D-A - komputer przenośny za 1700 zł

Przejdźmy do nieco bardziej komputerowych zagadnień. Na początek mały felieton o tym, jak Microsoft chce walczyć z piractwem - wydaje się, że kolejne zabezpieczenia, zamiast pomagać, coraz bardziej przeszkadzają zwykłym, legalnym użytkownikom. Jeżeli chodzi o oprogramowanie dla Windows, polecamy Waszej uwadze wpis o programie antywirusowym Avast i Evernote - aplikacji do robienia notatek. Fani nietuzinkowych gier powinni zaś rzucić okiem na Valiant Hearts - produkcję 2D osadzoną w realiach I Wojny Światowej. A jeżeli nie lubicie Windows, zwróćcie uwagę na Linuksa i środowisko Plasma, które właśnie doczekało się nowego wydania oznaczonego numerem 5. Niezależnie od posiadanego systemu nasz komputer musi mieć dostęp do Sieci. Jeżeli dużo podróżujemy, warto dokupić do naszego laptopa przenośny router Wi-Fi, taki jak choćby opisywany na blogu TP-Link 3G Mobile. Gdy natomiast chcemy przesiąść się na komputer bazujący na zupełnie innej platformie sprzętowej. możemy zdecydować się na coś ze stajni Apple - np topowy Mac Pro, który może być wyposażony nawet w 12 rdzeniowy procesor, dwie karty graficzne i 64 GB pamięci RAM. Alternatywnie mamy do dyspozycji szereg mini-komputerków z procesorami ARM, takich jak Banana Pi.

Apple Mac Pro - niewielka maszynka o gigantycznej mocy obliczeniowej
Apple Mac Pro - niewielka maszynka o gigantycznej mocy obliczeniowej

Na zakończenie polecamy wpis o bionicznej trzustce, felieton o internetowych aferach i opis wydajnej stacji roboczej z 1991 roku - Apple Macintosh Quadra 900. Nie zapominajmy także o licznych wpisach od desert13, Shaki81, Ave5, Xyrcon i Zbigniew2003 poświęconych HotZlotowi. Przypominamy ponadto, że pisanie na blogach dobrychprogramów wiąże się z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)