r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

400 tysięcy haseł polskiej Wikipedii

Strona główna Aktualności

Polskie wydanie encyklopedii Wikipedia ma od wczoraj 400 tysięcy haseł. Jubileuszowym artykułem jest opis miejscowości Konradów w województwie lubelskim.

W ciągu ostatniego roku w polskiej Wikipedii pojawiło się kilka inicjatyw mających na celu nie tyle zwiększenie liczby artykułów, co podniesienie ich jakości. W ramach tłumaczenia miesiąca przetłumaczono 22 artykuły medalowe z obcojęzycznych Wikipedii i utworzono specjalny projekt Antyhoax do wyłapywania i usuwania artykułów-mistyfikacji. Rozpoczęto także procedurę rozpatrywania Dobrych Artykułów, która ma na celu utworzenie katalogu artykułów dobrej jakości i posłużyć, podobnie jak artykuły medalowe, do promowania tej encyklopedii.

Obecnie trwają przygotowania do utworzenia listy kanonicznych artykułów, które powinny mieć jakość co najmniej dobrą, związanych z Polską i Polakami. Polska Wikipedia jest czwartą pod względem ilości artykułów odmianą, po angielskiej, niemieckiej i francuskiej. Mamy nadzieję, że nadal będzie się rozwijać w takim tempie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.