8 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na system Windows 10

8 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na system Windows 10

10 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na desktopie
10 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na desktopie
02.10.2019 14:53, aktualizacja: 02.10.2019 19:03

Do przeglądania zdjęć można mieć różne podejścia, ale jeśli trzymasz swoją kolekcję na komputerze i chcesz zachować w niej porządek, wybierz też odpowiednią przeglądarkę zdjęć. W tym przeglądzie proponuję zarówno proste przeglądarki plików graficznych, jak i bardziej złożone programy do katalogowania zdjęć i filmów. Niektóre z nich mają system rozpoznawania twarzy, mogą pokazać zdjęcia na mapie i ułatwiają wyszukiwanie.

ImageGlass

ImageGlass to nowoczesna przeglądarka zdjęć, przygotowana specjalnie dla systemu Windows 10. Jej interfejs jest estetyczny i bardzo prosty w obsłudze. Zdjęcia można przeglądać, klikając ikony lub korzystając z intuicyjnych skrótów klawiaturowych.

350268834579769281

ImageGlass pozwala także uruchomić pokaz slajdów i wprowadzić drobne zmiany jak obrócenie zdjęcia i odbicie.

Ściągnij ImageGlass za darmo

123 Photo Viewer

123 Photo Viewer także powstał dla Windowsa 10 i również może pochwalić się eleganckim interfejsem ze skromnym zestawem funkcji. Po uruchomieniu 123 Photo Viewer musisz wskazać mu foldery, z których zdjęcia ma wyświetlać. Program nie ma żadnych problemów z popularnymi plikami graficznymi i plikami RAW z aparatów cyfrowych. Możesz też uruchomić pokaz slajdów z wybranym czasem wyświetlania każdego ze zdjęć.

350268834580031425

Ponadto 123 Photo Viewer ma kilka efektów i może konwertować zdjęcia na inne formaty.

Pobierz 123 Photo Viewer za darmo

IrfanView

IrfanView to przeglądarka zdjęć z długą tradycją, wciąż ciesząca się popularnością. Do jej zalet trzeba zaliczyć możliwość rozszerzania funkcji wtyczkami i łatwą nawigację między zdjęciami z folderu (klawiszami lub rolką myszy). Zdjęcia można oglądać na pełnym ekranie lub w oknie programu. IrfanView ma też funkcje edycji jak zmiana rozmiaru, kodowanie do innego typu pliku i prosta edycja kolorów.

350268834580293569

Poza popularnymi formatami plików graficznych IrfanView może otwierać także dokumenty, zdjęcia RAW z aparatów cyfrowych, animacje, ikony, kursory oraz niektóre pliki dźwiękowe i filmy.

IrfanView jest dostępny za darmo do zastosowań domowych i edukacyjnych

XnView

XnView to kolejny klasyk na liście. Program ma intuicyjny interfejs, przypominający menedżera plików. XnView poradzi sobie z wieloma formatami plików graficznych, dokumentów i rysunków, łącznie z projektami CAD i zdjęciami RAW z aparatów cyfrowych. Przy okazji przeglądania można przenosić pliki między folderami i usuwać niepotrzebne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

XnView może też przygotować pokaz slajdów i zapisać go jako wideo. Nie zabrakło prostych możliwości edycji jak kadrowanie czy efekty.

XnView możesz używać za darmo w domu i do nauki

FastStone Image Viewer

FastStone Image Viewer to prawdopodobnie najszybszy z wymienionych tu programów. Podobnie jak wymienione wyżej, może wyświetlić podgląd kilkudziesięciu formatów plików. Edycja zdjęć jest w nim nieco wygodniejsza niż w XnView. Ponadto FastStone Image Viewer może zgrywać pliki z aparatu i obsługiwać skaner.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

FastStone Image Viewer daje też możliwość tworzenia pokazu slajdów, fotoindeksów, plików z warstwami, konwersji formatów i pozwala łatwo edytować metadane zdjęć.

Pobierz FastStone Image Viewer za darmo

ACDSee Photo Studio Home 2020

ACDSee Photo Studio Home 2020 to niedrogi program do katalogowania zdjęć i podstawowej edycji. Program został wyposażony w system rozpoznawania twarzy, rozbudowany system etykiet i słów kluczowych oraz wyszukiwarkę, która jest w stanie z tych wszystkich funkcji korzystać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo w programie znajdziesz niemal profesjonalne narzędzia do edycji zdjęć, od poprawiania oświetlenia po dodawanie napisów i ramek.

Pobierz wersję próbną programu ACDSee Photo Studio Home 2020

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X to zaskakujący program do przeglądania i edycji zdjęć. Można powiedzieć, że łączy możliwości Lightrooma i Photoshopa — został wyposażony zarówno w narzędzia typowe dla edycji zdjęć, jak i edytor grafiki rastrowej, pracujący na warstwach. Ponadto ma rozbudowany system katalogowania zdjęć z możliwością przeszukiwania biblioteki, grupowania zdjęć w kolekcjach i prezentacji pokazu slajdów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zoner Photo Studio X może też pracować z urządzeniami mobilnymi, chmurą i udostępniać zdjęcia od razu na portale społecznościowe. Możesz go testować przez 30 dni za darmo, a jeśli ci się spodoba, kupić abonament.

Zdjęcia Windows

Ten program masz już na komputerze z Windowsem 10 i niewykluczone, że zupełnie ci wystarczy. W Zdjęciach możesz oglądać zdjęcia w kolejności chronologicznej, podzielić na albumy, zaglądać do folderów, edytować zdjęcia, a także tworzyć własne projekty. Możesz tu nawet montować filmy! Od niedawna program Zdjęcia Windows ma również system rozpoznawania twarzy. Albumy i zdjęcia możesz łatwo synchronizować ze swoim dyskiem OneDrive.

350268834581669825

Zdjęcia do kolekcji możesz importować ze wskazanego folderu, zewnętrznego dysku lub aparatu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)