8 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na system Windows 10

8 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na system Windows 1002.10.2019 14:53
10 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na desktopie
10 najlepszych programów do przeglądania zdjęć na desktopie

Do przeglądania zdjęć można mieć różne podejścia, ale jeśli trzymasz swoją kolekcję na komputerze i chcesz zachować w niej porządek, wybierz też odpowiednią przeglądarkę zdjęć. W tym przeglądzie proponuję zarówno proste przeglądarki plików graficznych, jak i bardziej złożone programy do katalogowania zdjęć i filmów. Niektóre z nich mają system rozpoznawania twarzy, mogą pokazać zdjęcia na mapie i ułatwiają wyszukiwanie.

ImageGlass

ImageGlass to nowoczesna przeglądarka zdjęć, przygotowana specjalnie dla systemu Windows 10. Jej interfejs jest estetyczny i bardzo prosty w obsłudze. Zdjęcia można przeglądać, klikając ikony lub korzystając z intuicyjnych skrótów klawiaturowych.

350268834579769281

ImageGlass pozwala także uruchomić pokaz slajdów i wprowadzić drobne zmiany jak obrócenie zdjęcia i odbicie.

Ściągnij ImageGlass za darmo

123 Photo Viewer

123 Photo Viewer także powstał dla Windowsa 10 i również może pochwalić się eleganckim interfejsem ze skromnym zestawem funkcji. Po uruchomieniu 123 Photo Viewer musisz wskazać mu foldery, z których zdjęcia ma wyświetlać. Program nie ma żadnych problemów z popularnymi plikami graficznymi i plikami RAW z aparatów cyfrowych. Możesz też uruchomić pokaz slajdów z wybranym czasem wyświetlania każdego ze zdjęć.

350268834580031425

Ponadto 123 Photo Viewer ma kilka efektów i może konwertować zdjęcia na inne formaty.

Pobierz 123 Photo Viewer za darmo

IrfanView

IrfanView to przeglądarka zdjęć z długą tradycją, wciąż ciesząca się popularnością. Do jej zalet trzeba zaliczyć możliwość rozszerzania funkcji wtyczkami i łatwą nawigację między zdjęciami z folderu (klawiszami lub rolką myszy). Zdjęcia można oglądać na pełnym ekranie lub w oknie programu. IrfanView ma też funkcje edycji jak zmiana rozmiaru, kodowanie do innego typu pliku i prosta edycja kolorów.

350268834580293569

Poza popularnymi formatami plików graficznych IrfanView może otwierać także dokumenty, zdjęcia RAW z aparatów cyfrowych, animacje, ikony, kursory oraz niektóre pliki dźwiękowe i filmy.

IrfanView jest dostępny za darmo do zastosowań domowych i edukacyjnych

XnView

XnView to kolejny klasyk na liście. Program ma intuicyjny interfejs, przypominający menedżera plików. XnView poradzi sobie z wieloma formatami plików graficznych, dokumentów i rysunków, łącznie z projektami CAD i zdjęciami RAW z aparatów cyfrowych. Przy okazji przeglądania można przenosić pliki między folderami i usuwać niepotrzebne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

XnView może też przygotować pokaz slajdów i zapisać go jako wideo. Nie zabrakło prostych możliwości edycji jak kadrowanie czy efekty.

XnView możesz używać za darmo w domu i do nauki

FastStone Image Viewer

FastStone Image Viewer to prawdopodobnie najszybszy z wymienionych tu programów. Podobnie jak wymienione wyżej, może wyświetlić podgląd kilkudziesięciu formatów plików. Edycja zdjęć jest w nim nieco wygodniejsza niż w XnView. Ponadto FastStone Image Viewer może zgrywać pliki z aparatu i obsługiwać skaner.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

FastStone Image Viewer daje też możliwość tworzenia pokazu slajdów, fotoindeksów, plików z warstwami, konwersji formatów i pozwala łatwo edytować metadane zdjęć.

Pobierz FastStone Image Viewer za darmo

ACDSee Photo Studio Home 2020

ACDSee Photo Studio Home 2020 to niedrogi program do katalogowania zdjęć i podstawowej edycji. Program został wyposażony w system rozpoznawania twarzy, rozbudowany system etykiet i słów kluczowych oraz wyszukiwarkę, która jest w stanie z tych wszystkich funkcji korzystać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo w programie znajdziesz niemal profesjonalne narzędzia do edycji zdjęć, od poprawiania oświetlenia po dodawanie napisów i ramek.

Pobierz wersję próbną programu ACDSee Photo Studio Home 2020

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X to zaskakujący program do przeglądania i edycji zdjęć. Można powiedzieć, że łączy możliwości Lightrooma i Photoshopa — został wyposażony zarówno w narzędzia typowe dla edycji zdjęć, jak i edytor grafiki rastrowej, pracujący na warstwach. Ponadto ma rozbudowany system katalogowania zdjęć z możliwością przeszukiwania biblioteki, grupowania zdjęć w kolekcjach i prezentacji pokazu slajdów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zoner Photo Studio X może też pracować z urządzeniami mobilnymi, chmurą i udostępniać zdjęcia od razu na portale społecznościowe. Możesz go testować przez 30 dni za darmo, a jeśli ci się spodoba, kupić abonament.

Zdjęcia Windows

Ten program masz już na komputerze z Windowsem 10 i niewykluczone, że zupełnie ci wystarczy. W Zdjęciach możesz oglądać zdjęcia w kolejności chronologicznej, podzielić na albumy, zaglądać do folderów, edytować zdjęcia, a także tworzyć własne projekty. Możesz tu nawet montować filmy! Od niedawna program Zdjęcia Windows ma również system rozpoznawania twarzy. Albumy i zdjęcia możesz łatwo synchronizować ze swoim dyskiem OneDrive.

350268834581669825

Zdjęcia do kolekcji możesz importować ze wskazanego folderu, zewnętrznego dysku lub aparatu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)