80 dni do końca SoundClouda? Na razie masowe zwolnienia

80 dni do końca SoundClouda? Na razie masowe zwolnienia
Jan Mentel

14.07.2017 19:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SoundCloud redukuje liczbę pracowników. O problemach finansowych firmy wiadomo od dawna, jednak zwolnienia 40% pracowników spodziewało się niewielu. Zaskakiwać może też fakt, że intensywne przyjmowanie trwało do samego końca. W efekcie niektórzy z nich zostali zwolnieni zanim tak naprawdę zaczęli pracować.

Jak się łatwo domyślić, powodem są finanse. Jednak fragment oficjalnego stanowiska wskazuje, że zarząd nie chce się do tego przyznać. Na specjalnie zorganizowanej konferencji pracownicy mogli się jedynie dowiedzieć, że: wraz ze zwiększoną potrzebą planów długoterminowych, przychodzą trudne decyzje. Z kolei z nieoficjalnych źródeł, do jakich dotarł serwis TechCrunch, wynika, że oszczędności, które powstaną w wyniku zwolnień, pozwolą zachować płynność finansową do 4 kwartału. Nie zgadza się z tym PR, który twierdzi, że 4 kwartał jest w pełni zabezpieczony, po chwili dodając, że firma jest w trakcie rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Na domiar złego firma może mieć też problemy z popularnością. SoundCloud 3 lata temu zaprzestał podawania oficjalnych statystyk, jednak wciąż twierdzi, że ich publika co miesiąc wynosi 175 milionów osób. Jak wskazują niektórzy analitycy, ta liczba mogła spaść nawet do 70 milionów. Czyżby oznaczało to początek końca SoundClouda? Z pewnością przekonamy się w następnym kwartalem, czyli za 80 dni.

Aplikacje w wersji na Windowsa, na iOS-a oraz Androida dostępne są w naszej bazie programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)