r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SoundCloud 2018.02.14-release

Strona główna Android Multimedia Streaming muzyki

SoundCloud to aplikacja do obsługi serwisu muzycznego o tej samej nazwie. Dzięki niej możemy słuchać muzyki i nagrań dźwiękowych tworzonych przez największą na świecie społeczność muzyków, lektorów, zespołów i wszelkiego rodzaju producentów z całego świata. Znajdziemy tu wszystko — od muzyki tworzonej przez znane i nieznane zespoły z całego świata, przez remiksy, po audycje i podkasty o różnym charakterze. Na SoundCloud co minutę umieszczanych jest 12 godzin materiału do posłuchania.

Z poziomu aplikacji, po zalogowaniu (Facebook, Google+, login i hasło) możliwe jest przede wszystkim słuchanie wybranych nagrań. Poszukiwacze nowych dźwięków mogą skorzystać z widoku pomagającego odkrywać nowych autorów oraz rozbudowana wyszukiwarka. Podobnie jak na stronie, podczas odtwarzania można umieścić komentarz w wybranym miejscu ścieżki. Kontrolki odtwarzacza będą także widoczne na ekranie blokowania. Można tu także tworzyć własne listy odtwarzania, dodawać wykonawców do obserwowanych i ścieżki do ulubionych. W porównaniu ze stroną serwisu, niczego aplikacji nie brakuje.

SoundCloud dla Androida pozwala także na nagrywanie — czy to z poziomu aplikacji, czy widżetu — oraz publikację nagrań na serwisach społecznościowych, publicznie bądź prywatnie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SoundCloud z The Upload: listy spersonalizowane lepiej niż na Spotify?

5
04.05.2017  •  Mateusz Budzeń

SoundCloud poinformował o wprowadzeniu funkcji, która pomoże w odkrywaniu nowej muzyki. The Upload to odpowiedź na automatycznie układane playlisty, z którymi spotkamy się w popularnych serwisach streamingowych. Utwory dobierane są na podstawie naszego gustu muzycznego. The Upload w założeniach przypomina m.in. funkcję Odkryj w tym tygodniu ze Spotify. Odsłuchiwana w usłudze muzyka jest maszynowo analizowana i na tej podstawie możliwe jest utworzenie nowej listy odtwarzania. W założeniu playlisty zawierają nowe utwory, które powinny nam się spodobać. Miejmy nadzieję, że The Upload…

Po niemrawym debiucie w USA, SoundCloud Go zmierza na podbój Europy

3
19.04.2016  •  Maciej Olanicki

Soundcloud to z całą pewnością bardzo dobra, i realizująca dość nietypowe założenia, usługa muzyczna, jednak jej debiut na rynku usług komercyjnych wypadł mało atrakcyjnie. Wiemy już jednak więcej o tym, co Soundcloud zaprezentuje w najbliższej przyszłości: przede wszystkim ekspansję. Usługa od lat świetnie sprawdza się jako katalog, czy nawet miejsce, gdzie uwagami wymienić mogą się artyści, którzy nie znajdują się na szczytach list przebojów, ze słuchaczami. Nie bez znaczenia dla jej popularności była także pomysłowa funkcja rozszerzająca społecznościowy (a więc w zasadzie nieobecny w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.