Blog (8)
Komentarze (72)
Recenzje (1)
@grabarz86Rozszerzenia dla Chrome (PC) cz. 1

Rozszerzenia dla Chrome (PC) cz. 1

09.06.2011 23:06

Witam!

Były aplikacje, czas na rozszerzenia dla Chrome (PC). Dziś zacznę od muzycznego akcentu. Pora przyjrzeć się RMF FM Miasto Muzyki, które możemy znaleźć w dziale "Zabawa" :-) Jako że podczas dłuższych tras samochodowych popularna RMFka mi "zasmakowała", spróbowałem jej także i w mojej przeglądarce.

Jest to typowe rozszerzenie pozwalające nam słuchać wybranego kanału zrobionego pod szyldem RMFu.. Jest ich bodaj aż 79!! Szok.. nie wiedziałem że tyle w ogóle udostępniają. Ale po kolei. Jest to standardowe rozszerzenie i pojawia się ikonka "miasta muzyki" z prawej strony naszego paska adresu. [image=img3] Klikając w nie, pojawi nam się rozwijana lista z dostępnymi kanałami. Dla każdego coś miłego się na pewno znajdzie.

Wybierając dany kanał, ukazuje nam się w osobnym oknie (które oczywiście możemy sprowadzić sobie w szybki sposób do nowej karty) dość proste w swym interfejsie okienko, w którym pokazane mamy jaki kanał odtwarzamy,artystę wraz z tytułem piosenki oraz album z okładką. Prócz tego mamy u dołu proste menu z zakładkami. [image=img1]

Co w nich? Na pierwszy sort idzie lista z odtwarzanymi utworami (tu moje wielkie zdziwienie gdyż pokazuje ona dokładną godzinę o której dany utwór będzie grany), tekst (sic!) (mamy dokładny tekst granej piosenki), stacje, pomoc i kontakt. Te trzy ostatnie, moim skromnym zdaniem średnio tu pasują. Powinny być chyba na samym dole, by nie kolidować z najważniejszymi funkcjami. Co kto lubi. Bo po co zaraz po wybraniu kanału od razu zmieniać na inny - stacje, pomoc i kontakt - sami wiecie..

Oczywiście najważniejszym elementem tego okienka jest moduł znany z WMP, którym sterujemy podstawowymi funkcjami odtwarzacza.

W pierwszej zakładeczce "lista", jak już wspominałem mamy podane kto gra nam obecnie, plus kilka następnie granych piosenek. Dodatkowym (miłym) akcentem, jest możliwość kliknięcia na tej liście w każdego artystę. Przekieruje nas wtedy do osobnego okienka z biografią (dość bogatą) owego zespołu. Mi to bardzo się podoba. Jest to biografia wśród ogólnego zbioru innych ale ukazana w sposób genialnie prosty. Jest możliwość stworzenia profilu, dodania komentarz etc. [image=img2]

Podsumowując: Pomysł myślę genialny i bardzo dobre wykonanie. Prosty przycisk i szybki wybór stacji. Ładny interfejs, dodatkowe informacje o zespole.. Czego więcej potrzeba do miłego posłuchania sobie muzyczki? :-) Jeśli coś lub ktoś nas zainteresuje, na pewno znajdziemy o nim tu informację.

Oczywiście są też minusy. Bo co jeśli komuś nie odpowiada RMF? To jest duuuży problem. Jednak prawie 80 kanałów, myślę mogłoby kogoś zadowolić... Jednak nie jest to zbiór ogólnopolskich kanałów radiowych co może niektórych użytkowników zrazić.

A może macie ciekawsze rozszerzenie muzyczne dla Chrome? :-)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)