Blog (762)
Komentarze (5.1k)
Recenzje (24)

Powakacyjny zestaw akcesoriów od Natec; Extreme Media

@lordjahuPowakacyjny zestaw akcesoriów od Natec; Extreme Media29.08.2017 10:02

Tak się złożyło że niedawno dostałem dużą paczkę akcesoriów do przetestowania od zaprzyjaźnionej agencji PR z którą współpracuję. Przed nami kilka wartych uwagi sprzętów - tych większych jak i mniejszych, ale każdemu przydatnych. W dzisiejszym wpisie przybliżę Wam warte uwagi produkty serii Extreme Media od Natec'a. Seria ta charakteryzuje się niską ceną oraz dobrą wydajnością swoich produktów. Dziś zajmiemy się powerbankiem o wysokim ogniwie oraz klasycznym selfiestickiem.

Powerbank z wielką mocą

Raczej jestem zwolennikiem posiadania nieco mniejszych ogniw, niż ten przeze mnie testowany, gdyż jestem świadom ich niższej wydajności. Urządzenie które przyszło mi sprawdzić to model QC-100 posiadający baterię 10 000 mAh. Wg. producenta jesteśmy w stanie wykorzystać całą zawartość ogniwa do podładowania telefonu. Jak jest w praktyce, zaraz się okaże.

629489

Powerbank został wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Nieco śliska obudowa z zaoblonymi krawędziami sprawia miłe wrażenie podczas trzymania jedną ręką. Większość obudowy pokrywa dobrej jakości srebrny plastik, a zaślepkę czarny. Na górnym panelu znajdują się dwa wejścia USB w standardzie 2.0 oraz 3.0 i wejście na wtyk microUSB. Przy samej krawędzi znajduje się przycisk inicjujący podświetlenie na froncie, informujący nas o procentowym naładowaniu baterii. Urządzenie o wymiarach 142,6 x 72 x 15 mm, jest wielkości 5 calowego telefonu.

629491

Port USB 3.0 pozwala na szybsze naładowanie telefonu, niż znajdujący się obok 2.0. Powerbank QC-100 wspiera szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0, ale okazuje się że skorzystają z szybkiego ładowania nie tylko telefony korzystające z tej funkcji. Bez problemu naładowałem też urządzenia, korzystające z TurboPower i Dash Charge.

Ładowanie a żywotność

Producent na wstępie zaleca wykonać 3-4 pełne cykle ładowania i rozładowania, by urządzenie zostało w pełni zoptymalizowane. Ładowanie odbywa się poprzez kabel USB-microUSB który możemy znaleźć w opakowaniu. Czas jaki przyjdzie nam odczekać by urządzenie było w pełni naładowane to 5 godzin. Gdy zastosujemy ładowarkę sieciową, otrzymamy wynik mniejszy o ok 40 minut. Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenia, które zapobiegają przed przeładowaniem baterii oraz spięciami.

629495

Według przeprowadzonych testów bateria Moto Z Play (3510 mAh) przy korzystaniu z szybkiego ładowania, zapełni się już po 1 godzinie 40 minutach. Przy wolniejszym ładowaniu, czas ten wydłuży się o ponad godzinę. Jeżeli chodzi o faktyczną pojemność akumulatora, wiadomo że nie ma możliwości w pełni wykorzystać pojemność 10 000 mAh. Podczas kilkunastu dni testów udało mi się sprawdzić jego faktyczną pojemność. Przy pełnym 100% naładowaniu QC-100, osiągnąłem 2 pełne naładowania telefonu a w powerbanku zostało 20%. Można z tego wywnioskować że urządzenie faktycznie posiada wydajną baterię pokroju 8700 - 9000 mAh. Ładowanie kilku pomniejszych urządzeń, w tym aparatu tylko potwierdziło moje przypuszczenia.

Typowy kijek do Selfie

Selfiestick w ofercie serii Extreme Media to niczym nie wyróżniające się akcesorium które możemy spotkać w większości marketów. Ten typowy chińczyk cechuje się może nie najwyższymi jakościowymi materiałami wykorzystanymi do jego produkcji, aczkolwiek są one wystarczająco dobrej jakości. W urządzeniu dominuje plastik, a obręcz zaciskową i wysuwany trzon wykonany został z aluminium. Na rączce zainstalowany został przycisk inicjacji wykonania fotografii a nad trzonkiem, pokrętło umożliwiające obrót mocowania o 270 stopni w pionie. Mocowanie na smartfona zostało obłożone gumą, pełniącą rolę zabezpieczającą i trzymającą w miejscu urządzenie. By włożyć telefon, należy użyć siły i podnieść nieco w górę zaczep i opuścić gdy będzie on stabilnie leżał na mocowaniu.

629499

By sparować urządzenie z telefonem należy włożyć w gniazdo słuchawkowe, dedykowany wtyk 3,5 mm. Urządzenie to nie łączy się bezprzewodowo. Kabel pełni też rolę zabezpieczającą przed upadkiem urządzenia, gdyż raz włożony stawia opór przed wyjęciem. Urządzenie świetnie spełnia się w roli monopodu oraz do wykonywania tzw. "samojebek". Kijek teleskopowy wysuwa się o dodatkowe 54 cm. Nie wygina się, a całość współgra ze sobą bez zarzutów. Selfiestick SF-20W dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych : białym, czarnym, różowym oraz pomarańczowym.

Krótkie podsumowanie

Wiem że okres wakacyjny już się kończy ale wielu z nas dopiero zaczyna sezon urlopowy i być może będzie zainteresowane zakupem takich akcesoriów na przyszły wyjazd. Powerbank QC-100 można zakupić w cenie 100zł, chociaż w tym przedziale cenowym na rynku można znaleźć wielu konkurentów. Za selfiesticka SF-20W przyjdzie nam zapłacić ok 33 zł, co jest wygórowaną ceną biorąc pod uwagę że za nieco 25 złotych można w znanej sieci zakupić takowy z pilotem bluetooth.

SprzętTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)