Blog (242)
Komentarze (255)
Recenzje (0)
@SirckGenesis Helium 700BT – test głośników dla gracza

Genesis Helium 700BT – test głośników dla gracza

06.02.2019 13:26, aktualizacja: 08.02.2019 09:58

sis wprowadził nowinkę dla graczy w postaci Helium 700BT. Czy zestaw głośników 2.1 będzie w stanie zapewnić wystarczające wrażenia z rozgrywki i zagościć na stałe w pokoju miłośnika elektronicznej rozrywki?

Producent akcesoriów Genesis nie od dziś znany jest dostarczania różnych rozwiązań audio. Trzon oferty stanowi m. in. bogaty wybór myszek i klawiatur, a także headsetów, skrojonych z myślą o gamingu na różnych poziomach zaawansowania. Niektórzy przecież mogą preferować bardziej otwarty styl odsłuchu w postaci głośników. Wtenczas z pomocą przychodzą kolumny Helium. Nadmienię tylko, że producent w swoim portfolio ma cztery propozycje, a model 700BT jest jednym z najnowszych zestawów.

670335

Helium pod lupą

Głośniki zapakowane są w pokaźnych rozmiarów kartonie. Jego zawartość chroni spora ilość styropianu i folii, natomiast po jego rozpakowaniu do rąk trafia: skrócona instrukcja, kabel jack 3,5 mm - 2x RCA cinch, pilot, dwa głośniki satelitarne oraz subwoofer pełniący również rolę jednostki centralnej. Nie od dziś wiadomo, że sprzęt dla gracza musi posiadać odpowiednią prezencję. Nietuzinkowe wzornictwo podkreśla duża ilość czerni oraz czerwieni.

670338

Wymiary subwoofera wynoszą w przybliżeniu: 17 x 32 x 31 cm. Z tyłu znajdziemy przymocowany na stałe kabel zasilający, wyjście sygnału audio w postaci gniazda RCA, wejście RCA dla kolumn (osobno sygnał prawy i lewy). Z jednej strony obudowy zobaczymy główny głośnik o średnicy pięciu cali, zaś z drugiej otwór bass reflex. Na froncie główny panel, przypominający kształtem słuchawkę telefoniczną, wykonany został z tworzywa sztucznego. Posiada on uproszczony wyświetlacz, pokrętło regulacji głośności, przycisk Input, play/pause, następny i poprzedni utwór. Natomiast głośniki satelitarne posiadają wymiary: 12 x 11 x 20 cm. Zostały wyposażone w przetwornik o rozmiarach trzech cali i przewód o długości 1,5 metra zakończony wtyczką RCA.

Specyfikacja techniczna: [item]Głośniki satelitarny: 15W[/item][item]Głośnik niskotonowy: 30W[/item][item]Całkowita moc zestawu: 60W RMS[/item][item]Pasmo przenoszenia: 40 -20000Hz[/item][item]Wejście: stereo RCA[/item][item]Zasilanie: 220-240V[/item][item]Dodatkowe funkcje: Bluetooth, USB, wejście kart SD[/item]

Konfiguracja i użytkowanie

Rozpakowanie i podłączenie całości zajmuje dosłownie chwilę. Kablem jack 3,5 - RCA cinch można podpiąć dowolny typ odtwarzacza, od komputera po telefon. W razie użytkowania większej ilości źródeł dźwięku z pomocą przychodzi standard Bluetooth 4.2, zwalniający z potrzeby używania kabli. Stabilny zasięg sygnału wynosi od 5 do 7 metrów. Prawowanie z komputerem tudzież telefonem nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Dla potrzeb testu wykonałem odsłuch z pomocą notebooka ASUS X540UB oraz telefonu Huawei P10 Lite.

670344

Dobre głośniki przydają się nie tylko do gamingu, ale spokojnie pozwolą rozkręcić domową imprezę, szczególnie biorąc pod uwagę ogólną moc zestawu. Muzykę można jeszcze odtwarzać wygodnie poprzez port USB 2.0, używając dowolnego pendrive'a lub korzystając z gniazda kart SD. Co ciekawe, za pomocą USB jesteśmy w stanie także podładować podupadającą baterię w telefonie. Odtwarzanie muzyki z mobilnych źródeł dźwięku w postaci pamięci masowej nie jest trudne. Po wpięciu pendrive'a utwory w formacie MP3 będą odtwarzane w kolejności alfabetycznej. Niestety ilość obsługiwanych formatów audio jest mocno ograniczona. W grę nie wchodzą między innymi wysokiej jakości pliki FLAC.

670349

Pokrętło na froncie pełni trzy funkcje. Po pierwsze za jego pomocą regulujemy głośność w zakresie od 0 do 30, gdzie wartości rzędu 15-17 wydają się najbardziej optymalne dla średniej wielkości pokoju. Po kliknięciu pokrętła możemy zmienić jeszcze poziom basu, a po jeszcze jednym kliknięciu tony wysokie. W obu przypadkach zakres wynosi od -7 do 7, przy czym środek skali – wartość 0 – to najbardziej neutralne ustawienie. Resztę przydatnych funkcji obsługujemy za pomocą niewielkiego pilota zasilanego dwiema bateriami AAA. Nie zostały one uwzględnione w zestawie, dlatego takowe należy nabyć w własnym zakresie. Z poziomu pilota można wybierać źródło dźwięku, poziom głośności, ustawienia tonów niskich i wysokich, przewinąć utwór, a także wyciszyć głośniki.

Głośnik dla gracza o uniwersalnym charakterze?

Genesis Helium 700BT to produkt targetowany dla graczy, szukających mocnego brzmienia i nietuzinkowego wzornictwa. Niemniej, głośniki posiadają nieco więcej zalet, przydając się nie tylko podczas rozgrywki w ulubione gry. Z powodzeniem powinny sprawdzić się podczas seansów filmowych i wszelkiej maści imprez domowych.

670355

Brzmienie Genesis Helium nastawiono na bardziej rozrywkowy charakter, eksponując przede wszystkim mocne tony niskie. Nie jest to produkt, który zadowoli wziętych słuchaczy muzyki przykuwających dużą wagę do detali odsłuchiwanych utworów. Konsumenci poszukujący bardziej wyważonych głośników będą kierować swoją uwagę w kierunku innego rozwiązania, głównie w obrębie klasycznych zestawów 2.0. Dla graczy, chcących odpocząć od słuchawek i szukających przyzwoitego brzmienia, które wzbudzi strach sąsiadów, Genesis Helium 700BT wydają się być strzałem w dziesiątkę.

SprzętGry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)