Blog (88)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)

Głośnik włączający się podczas rozmowy? Oto sposób na dziwne zachowanie telefonu HTC.

Strona główna@TomisHGłośnik włączający się podczas rozmowy? Oto sposób na dziwne zachowanie telefonu HTC.
15.04.2013 19:42

W ostatnim czasie spotkałem się z bardzo irytującym problemem dotyczącym jednego z rodzinnych smartfonów - słuchawka HTC nagle stwierdziła sobie, że jest podłączona do stacji dokującej w samochodzie i wszelkie rozmowy automatycznie przełączało na głośnik telefonu. Oczywiście nigdy z takim zestawem nie była używana... Co prawda z belki informacyjnej niby dało się tryb samochodowy wyłączyć, ale to nie usuwało problemu. Czy się odbierało, czy dzwoniło, głośnik zawsze był domyślnie aktywowany. Okazało się, że to powszechny problem.

462384

Rozwiązania proponuje się na sieci różne - od prostego restartu, przez wyjęcie baterii oraz pozostawienie tak telefonu na kilka minut (jeszcze najlepiej bez karty Sim oraz SD, bo nigdy nic przecież nie wiadomo...), próbowałem się też bawić różnorakimi dostępnymi w sklepie Play aplikacjami. Bez rezultatów. Przeczyściłem także dokładnie styki mikro-USB. Nie "zerowałem" telefonu (A jak to nie pomaga to zostaje reinstalacja...), bo nie mój i by się posypały gromy.

Ostatecznie sprawę rozwiązałem podłączając telefon do komputera, ustawiając smartfona w tryb Napęd Dyskowy i dzwoniąc na niego. Po odpięciu kabla i krótkim "przemieleniu" przez system karty SD wszystko wróciło o dziwo do normy.

Z tego co czytałem problem może pojawiać się również przy uszkodzeniu portu mikro-USB. Zanim jednak odda się telefon do serwisu warto wypróbować powyższą, sprawdzoną metodę.

bDXKjHif