Blog (400)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@wojtekadamsKKMOON — przenośny Power Bank dla auta

KKMOON — przenośny Power Bank dla auta

23.08.2016 21:54

„Winter is coming” znacie to motto? Bo Ja tak, ale nie od strony serialu, ale życia. Jak ktoś posiada stare auto, to od razu zrozumie, o co mi chodzi. Zima dla posiadacza takiego samochodu to codzienny niepokój o to, czy gablota odpali – bo znów akumulator rozładowany. Od zeszłej zimy zastanawiałem się, czy nie warto byłoby zainwestować trochę kaski i kupić jump-starter, aby takich obaw uniknąć. Fakt można by zainwestować w nowe auto, ale do tego mam jakiś sentyment. W końcu przetrwaliśmy razem niejedną burzę.

601499

I stało się, takowy gadżet wpadł w moje ręce, dzięki uprzejmości jednego przyjaciela z dalekiego wschodu.

601501

Car Jump-Starter firmy KKMOON prezentuje się całkiem przyzwoicie. Przede wszystkim w kartoniku, prócz tego „powerbanka” znajdziemy dobrze wykonany pokrowiec zapinany na zamek, w którym są umieszczone wszystkie przydatne kable i dwie ładowarki (samochodowa i standardowa stacjonarna).

137655
137656
601506

Obudowa jump-startera została wykonana z tworzywa sztucznego, którego powierzchnia jest pokryta gumą. Przez co dobrze komponuje się jako akcesorium do samochodu. Wszystkie porty wraz z wyświetlaczem LCD (pokazujący aktualny stan akumulatora) umieszczono na jednej ściance. W urządzeniu znalazły się aż trzy porty USB: 2x1A, 1x2,4A, z których możemy skorzystać, w tym samym czasie.

137658
137659

Jako urządzenie służące do rozwiązywania awarii w furach posiada także dość mocną latarkę LED, która dysponuje trzema trybami świecenia: ciągłym, przerywanym i SOS. Wtyczka do zamontowania klem, pozwalających podłączyć gadżet KKMON do akumulatora samochodowego została zabezpieczona gumową zatyczką, aby nie doszło do zwarcia, jeśli przyjdzie nam korzystać z niego w trudnych i mokrych warunkach. Dodatkowo na górze urządzenia producent zdecydował się umieścić mini „kompas”, abyśmy odnaleźli pomoc, gdyby jego jump starter zawiódł :)

601512

Z instrukcji dostarczonej w zestawie od KKMON można wyczytać, że pojemność akumulatora wynosi 12000mAh i rzeczywiście z moich pomiarów wyszło podobnie. Prąd rozruchowy jumpera to 200A, zaś szczytowy (pik) 400A.

601514

Takie parametry powinny gwarantować skuteczność podczas awaryjnego uruchamiania samochodu z silnikiem benzynowym o pojemności nieprzekraczającej 3,0 litrów. Żywotność zestawu została wyceniona na 1000 ładowań.

601516

Oczywiście owy opis nie mógłby zaistnieć, gdybym nie zdecydował się uruchomić mojego „Ferarri” (1,2 litra) z Czech za pomocą jump-startera. Dlatego poniżej znajdziecie mój amatorski filmik z próby, która zakończyła się sukcesem. [youtube=https://www.youtube.com/watch?v=fUKy84irWAQ] Dla mnie jump-starter od KKMOON to gadżet wart polecenia. Myślę, że jemu podobne już nie raz uratowały kierowców Zimą i nie tylko.

Polecam!

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)