Blog (380)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (0)

Xiaomi Square Box 2 — niewielki głośnik Bluetooth

Strona główna@wojtekadamsXiaomi Square Box 2 — niewielki głośnik Bluetooth
10.05.2017 12:49

Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem marki Xiaomi. Już nie mogę się doczekać, kiedy w Europie pojawi się możliwość zakupienia elektrycznej hulajnogi Mija — kolejnej firmy córki Xiaomi. Ale teraz przyszło mi się skupić na dość niedrogim i niedużym gadżecie. Choć posiada niewielkie gabaryty to naprawdę potrafi zaskoczyć swoją siłą.

622048

A mowa o Xiaomi Square Box 2, czyli drugiej generacji małego głośnika Bluetooth. Gadżet jak już wspomniałem nie jest duży. Jego wymiary to 15,45 x 6,00 x 2,55 cm (D x S x W), a waga ~200 gram. Dzięki takim parametrom zabierzemy go dosłownie wszędzie. Dzięki wbudowanej baterii litowo-polimerowej o pojemności 1200 mAh możemy cieszyć się graną z niego muzyką do 10 godzin (tak rzecze producent i tak w rzeczywistości jest).

622050

Standardowo jak na takie urządzenie, został wyposażony w mikrofon, aby pełnić funkcję bezprzewodowego zestawu do rozmów. Z tyłu urządzenia obok microUSB służącego do ładowania akumulatora znalazł się port AUX, który w porównaniu do poprzedniej wersji produktu został poprawiony — nie będzie „wyrabiał” się tak szybko. Wielu użytkowników skarżyło się na ten defekt.

622052
143428
143429

Ramka obudowy została wykonana ze szczotkowanego aluminium (podobne Xiaomi zastosuje w powerbankach). Siatka głośnika i plecki to twardy biały plastik. Całość wygląda bardzo zgrabnie i nawiązuje jak zawsze do stylu Apple. A może czas już pisać do stylu Mi?

622057

Nieduże rozmiary powodują, że gadżet mieści się w dłoni, a także można go wrzucić do plecaka, w którym na pewno nie zabierze dużo miejsca.

143431
143432

Xiaomi Square Box 2 został wyposażony przycisk zasilania/parowania/odbierania połączeń i dwa do regulacji głośności. Powiązanie z urządzeniem „nadawczym” następuje w taki sam sposób jak we wszystkich słuchawkach, czy głośnikach po BT, czyli podczas włączania musimy dłużej przytrzymać guzik “zasilania”. Po usłyszeniu charakterystycznego dźwięku, głośnik powinien znaleźć się na liście urządzeń wykrytych przez Bluetooth (przedstawia się jako XMFHZ02). Po zatwierdzeniu powinniśmy usłyszeć domyślnie dźwięk już z głośnika.

143433
143434

Czytając parametry wydrukowane na pudełku możemy się dowiedzieć, że Xiaomi Square Box 2 posiada dwa wbudowane głośniki o impedancji trzech omów, pięcio watowej mocy wyjściowej i o częstotliwości 100Hz-18kHz. Sprzęt o takich parametrach na pewno nie może zastąpić profesjonalnego, choć nawet ćwierć profesjonalnego sprzętu audio, jednak może stać się dobrym kompanem w podróży lub podczas niedzielnego wypadu nad wodę. Bo jednak „piszczałki” montowane w dzisiejszych smartfonach naprawdę wołają o pomstę do nieba (niech wrócą czasy Motoroli E398 ;) ). Przyznam, że w weekend głośnik umilał mi czas, podczas pichcenia w kuchni i gotowanie szło mi bardziej płynnie :). Dźwięk w mojej „niewielkiej” kuchni rozchodził się wystarczająco, nawet czasami można było odczuć słaby „płaski” bas.

bEgXlIgT

Jedyna wadą tego zestawu jest na pewno mikrofon, który moim zdaniem słabo „ściąga” dźwięk. Jest przytłumiony i niewyraźny, więc raczej nie proponowałby go używać jako zestawu głośnomówiącego w samochodzie.

Jednak nie zwracając uwagi na ten mały defekt za nieco mniej niż 30$ otrzymamy bardzo ładny głośnik Bluetooth, z którego potrafi się wydobyć dobry dźwięk. Zaś dzięki jego małym rozmiarom możemy go zabrać naprawdę wszędzie.

bEgXlIhP