r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ADB i Fastboot – Android Platform Tools 1.0.36

Strona główna Windows Obsługa urządzeń mobilnych Usuwanie zabezpieczeń
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pakiet Android Platform Tools zawiera narzędzia niezbędne do odblokowywania urządzeń z Androidem, instalacji na nich alternatywnego firmware i aplikacji z poziomu komputera. Nie wymaga on instalacji, jedynie rozpakowania do katalogu, w którym będziemy z nim pracowali.

ADB

ADB (Android Debug Bridge) to interfejs debugowania w systemie operacyjnym Android. Zawiera on komunikujące się ze sobą narzędzia klienckie i serwerowe, obsługiwane z poziomu systemowej konsoli (cmd.exe lub PowerShell). Komunikacja z urządzeniem mobilnym odbywa się przez kabel USB.

By komputer „zobaczył” podłączone urządzenie w trybie ADB, należy włączyć w Androidzie opcję Debugowanie USB (Ustawienia > Opcje programistyczne > Debugowanie USB).

Znając składnię polecenia, możemy m.in kopiować pliki z, oraz do pamięci urządzenia, instalować i odinstalowywać aplikacje, wykonywać kopie zapasowe, oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

ADB uruchamiamy poleceniem adb w konsoli, po którym następuje wewnętrzna komenda narzędzia. Na przykład:

  • wyświetlenie listy podłączonych urządzeń: adb devices
  • zrestartowanie smartfonu: adb reboot
  • uruchomienie w trybie recovery: adb reboot recovery
  • uruchomienie w trybie booloadera: adb reboot bootloader
  • wyświetlenie kompletnej listy poleceń ADB: adb help

Fastboot

Fastboot to protokół diagnostyczny, wykorzystywany do modyfikowania systemu plików Androida z poziomu podłączonego do urządzenia mobilnego komputera. Aby Fastboot działał, urządzenie z Androidem musi być uruchomione w trybie bootloadera. Wówczas będzie ono przyjmowało z komputera komendy Fastboota, pozwalające m.in. na:

  • wyświetlenie listy podpiętych urządzeń: fastboot devices
  • nadpisanie partycji: fastboot flash nazwapartycji nazwaobrazu
  • wymazanie partycji: fastboot erase nazwapartycji
  • sformatowanie partycji: fastboot format

Uwaga!

To nie są narzędzia dla początkujących. Za ich pomocą możesz uszkodzić swoje urządzenie, w najgorszych wypadkach nawet nieodwracalnie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak usunąć blokadę bootloadera w Sony Xperia? Producent uprościł ten proces

36
14.02.2017  •  Adam Golański

Zmiana oprogramowania na smartfonach Xperia nie jest łatwa, jednym z największych wyzwań było dla użytkowników odblokowanie bootloadera. Wystarczyło jednak zainteresować się dokumentacją udostępnianą przez Sony w ramach programu Open Device – poza Xiaomi żaden inny producent nie wyjaśniał równie dokładnie tych procedur. A teraz będzie jeszcze łatwiej. Wydany został nowy poradnik, przedstawiający nową metodę odblokowania Xperii. Teraz aby odblokować bootloader smartfonu, użytkownik musi wpierw wygenerować unikatowy kod. W tym celu należy udać się na stronę Sony, wybrać model z listy…

Google udostępniło ADB i Fastboota jako niezależne aplikacje: nie musisz instalować SDK, by flashować Androida

25
08.01.2017  •  Adam Golański

Google wyszło naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy chcieliby dostać się do wnętrza urządzeń z Androidem, zmienić ich firmware, instalować aplikacje bezpośrednio z komputera. Niezbędne do tego narzędzia – Android Debug Bridge (ADB) oraz Fastboot zostały udostępnione jako niezależne aplikacje. Do tej pory oficjalnie ADB i Fastboot były oficjalnie rozprowadzane jedynie w ramach pakietu deweloperskiego Android SDK lub środowiska Android Studio. Są one niezbędne dla programistów aplikacji androidowych, lecz dla tych wszystkich użytkowników, którzy po prostu chcieli wgrać na swój sprzęt…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.