AMD Radeon RX 5700 XT i RX 5700 w wersji referencyjnej są wycofywane z rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

Miesiąc – przez taki mniej więcej okres, licząc od premiery, oferowane były referencyjne karty graficzne AMD Radeon RX 5700 XT oraz RX 5700. Wkrótce znikną z rynku, aby ustąpić pola modelom autorskim, stworzonym przez firmy trzecie.

Dowiedzieliśmy się z naszych źródeł, że referencyjne karty graficzne AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT są już u kresu życia – pisze francuski Cowcotland. Jak tłumaczą, nowe egzemplarze już od jakiegoś czasu nie opuszczają fabryk. Możliwe, że jest tak już od dnia premiery, która, jak wiadomo, miała miejsce 7 lipca. Czerwoni przygotowali określony nakład referentów na start, wiedząc jednak, że większość konsumentów zaczeka na dopracowane wersje autorskie.

Jako że modele zmodyfikowane powinny kosztować mniej więcej tyle, ile sugeruje AMD, a więc około 1850 zł za RX 5700 XT i około 1600 zł za RX 5700, dalsze utrzymywanie na półkach hałaśliwych "turbinek" nie ma sensu. Kręcić nosem mogą jedynie entuzjaści chłodzenia cieczą. Łatwiej znaleźć blok wodny kompatybilny z domyślnym laminatem niż ze zmodyfikowanym.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy autorskie RX 5700 XT oraz RX 5700 trafią do sklepów, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa nastąpi to jeszcze w sierpniu. Liczba zapowiedzi i przecieków na temat kolejnych modeli wprost przytłacza. Po sieci krążą liczne zdjęcia, przedstawiające karty takich marek jak m.in. ASUS, HIS, Gigabyte, Sapphire oraz XFX. Do wyboru, do koloru.

© dobreprogramy
s