ATTO Disk Benchmark 4.00.0f2

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ATTO Disk Benchmark to małe, ale bardzo popularne narzędzie do testowania wydajności urządzeń magazynujących dane, takich jak dyski twarde, dyski SSD, pendrive'y, karty pamięci itp. Z powodzeniem wykorzystywane ono może być także w celu badania konfiguracji kontrolerów RAID.

Przeprowadzane przez ATTO Disk Benchmark testy opierają się na pomiarach operacji odczytu i zapisu z wykorzystaniem różnej wielkości danych. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość badania szybkości dysku, którego to wyniki odzwierciedlać będą faktyczne zachowanie urządzenia, jak gdyby wykorzystywane było w codziennej pracy z komputerem, np. podczas transferu dużych plików itp.

Narzędzie pozwala określić m.in. rozmiar transferowanego pakietu danych (od 0,5 do 8192 KB), ich całkowity rozmiar (od 64KB do 2GB), ilość operacji odczytu/zapisu wykonywanych jednocześnie, dając przy tym możliwość testowania w trybie ciągłym. ATTO Disk Benchmark dysponuje także funkcją porównywania I/O. Wszelakie wyniki testów prezentowane są w postaci wykresów słupkowych, które możemy zapisać lub wydrukować.

Dużym atutem programu jest brak konieczności jego instalowania na komputerze. Narzędzie gotowe jest do pracy tuż po pobraniu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!