AVG AntiVirus Free 6.11.6

Strona główna Android Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
lub zeskanuj:

AVG AntiVirus Free to darmowy pakiet ochronny stworzony przez firmę AVG dla platformy Android. Wbrew nazwie, nie jest to tylko antywirus, chociaż właśnie to jest jego główny zadaniem. Aplikacja pozwala na skanowanie aplikacji i plików w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, skanuje również automatycznie nowo instalowane aplikacje, zarówno z oficjalnego sklepu jak i zewnętrzne.

Antywirus umożliwia skanowanie co wybrany okres czasu, sprawdza również odwiedzane witryny internetowe i wiadomości SMS. Dodatkowe możliwości pakietu to między innymi menadżer aktywnych zadań, optymalizacja aplikacji działających w tle oraz usuwanie plików tymczasowych. Pakiet może również ostrzegać o niskim poziomie energii i udostępnia tryb jej oszczędzania, po którego aktywacji wyłączone zostają niektóre funkcje (np. łączność Wi-Fi). AVG umożliwia także zliczanie i limitowanie wykorzystania transmisji pakietowej w cyklach dniowych, tygodniowych lub miesięcznych, oraz ochronę prywatności poprzez blokowanie połączeń i wiadomości od określonych kontaktów.

Pakiet oddaje do dyspozycji moduł anti-theft do lokalizowania telefonu, zdalnego blokowania i wymazywania danych. Opcja antykradzieżowa wymaga jednak dostępu root do pełnego działania. Aplikacja jest darmowa, jednakże posiada płatną wersję PRO, wzbogaconą o dodatkowe funkcje: blokowanie po wykryciu zmiany karty SIM, robienie zdjęcia przy wprowadzaniu nieprawidłowego hasła, blokowanie aplikacji za pomocą hasła czy też tworzenie kopii zapasowej aplikacji na karcie pamięci. AVG AntiVirus udostępnia jeden widget wyświetlający najważniejsze informacje z niektórych modułów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 11.01.2016 13:49

Ja jestem sceptyczny do antywirusów na telefon bo trochę go mulą moim zdaniem. Do telefonu dodali mi właśnie za darmo 90 dniową wersje AVG i się skończyła, szukając alternatywy znalazłem ten oto test na ten rok: http://haker.edu.pl/2016/01/04/najlepszy-antywirus-android/ Na razie używam Avasta. W sumie używam antywira tylko w razie zagubienia telefonu a nie ochrony przed wirusami na fonie.

  #5 24.02.2014 13:23

mam mały problem - mam tego AVG na smartphonie i za każdym razem gdy go aktualizuję to wyświetla komunikat: "zainstalowana jest najnowsza aktualizacja". Problem w tym, że tak mam od grudnia. Obecnie program wskazuje że posiadam wersję 3.1.1- 999. Czy jest nowsza?? czy może mi coś szwankuje??

piotrek18l   8 #4 09.01.2014 19:52

Szkoda, że nie ma tu LBE Security Master z forum XDA. To jest dopiero apka dająca poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad wszystkim. W sklepie google jest bodajże po Chińsku a druga wersja stara i zbugowana. Kontrola poszczególnych uprawnień dla każdej apki osobno, antywirus, menadżer zadań, blacklista, kontrola dostępu do internetu i kilka, czy nie kilkanaście innych funkcji.

Roman Drobniewski   2 #3 06.01.2014 17:22

Co to dużo mówić ,posiadam na Smartphone i w Tablecie ,dla mnie to perfekcja i polecam czystym sumieniem AVG najlepszy Anti-Virus NA Atka.

Autor edytował komentarz.
  #2 19.12.2013 21:27

Dobry av ale tak: zużycie baterii trochę wyższe, niż powinno być, raczej mało opcji ale ogólne są i powinny raczej wystarczyć, długie skanowanie na żądanie, brak opcji co do skanowania. Skuteczność i obciążenie systemu na bardzo dobrym poziomie

momentus   7 #1 22.10.2013 11:15

Coz to sie stalo z dotychczasowymi komentarzami? Jakies lobby "anty" zadzialalo?