AVG AntiVirus Free AVG AntiVirus Free 2021 21.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Skaner na żądanie działa
Nie chroni w czasie rzeczywistym, nachalnie narzuca wersję płatną
ocena użytkownika
21.09.2020 21:13 • Recenzja do wersji 20.7

Niestety, ale z wielkim bólem serca stwierdzam, że AVG Free nie chroni w czasie rzeczywistym. Testowałem go (Windows 10) na pliku exe, który jest wykrywany jako zagrożenie przez 40 silników na VirusTotal. Kiedy ręcznie kliknę ten plik i wybiorę polecenie skanuj następuje detekcja i plik jest neutralizowany, ale kiedy odpalam ten sam plik z innej lokalizacji on się normalnie uruchamia i robi swoje, a AVG siedzi cicho i wprowadza użytkownika w błąd, że ma ochronę, a tak nie powinno być. Kiedyś ten program działał, ale teraz nie wiem co się stało, bo AVAST również nie działa w czasie rzeczywistym, a to teraz ta sama firma. Co więcej na dzień dzisiejszy w głównym interfejsie są krzaczki, tam gdzie powinno być napisane "ochrona poczty e-mail" i nie jest to literówka. Nasuwa się więc pytanie czy program może dobrze chronić, jeśli nawet napisy w interfejsie w nim są zepsute, a może to celowy zabieg, żeby ludzi zniechęcić do AVG a zachęcić do AVAST Free?

Nie ma w tym sofcie żadnych plusów
Zjadacz pamięci RAM, wywołuje te same rodzaje BSOD'ÓW co BSODFast = Avast, jest bezużyteczny i beznadziejny, same minusy.
ocena użytkownika
12.07.2018 08:30 • Recenzja do wersji 18.5.3059

AVG to powinien się nazywać: PCGD = PCG Destroyer wraz z Avastem, bo ten durny AV to zawsze tylko zjada wszystkim po 90% wolnej Pamięci RAM i nie pozwala nam nawet oglądać seriali na YT bo przeglądarka laguje, albo film laguje i nic nie da się zrobić z tym. Te oba antywirusy powinny w ogóle nie istnieć i zostać zamknięte za zachowywanie się jak oprogramowanie Crapware/Rogueware.