AVG AntiVirus Free AVG AntiVirus Free 20.5

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie ma w tym sofcie żadnych plusów
Zjadacz pamięci RAM, wywołuje te same rodzaje BSOD'ÓW co BSODFast = Avast, jest bezużyteczny i beznadziejny, same minusy.
ocena użytkownika
12.07.2018 08:30 • Recenzja do wersji 18.5.3059

AVG to powinien się nazywać: PCGD = PCG Destroyer wraz z Avastem, bo ten durny AV to zawsze tylko zjada wszystkim po 90% wolnej Pamięci RAM i nie pozwala nam nawet oglądać seriali na YT bo przeglądarka laguje, albo film laguje i nic nie da się zrobić z tym. Te oba antywirusy powinny w ogóle nie istnieć i zostać zamknięte za zachowywanie się jak oprogramowanie Crapware/Rogueware.

wykrywalność dobra
strasznie muli system, spowalnia go
ocena użytkownika
30.06.2017 10:52 • Recenzja do wersji 2017 17.5.3021

Niestety, ale srodze się na nim zawiodłem, to co w opisie, że ma tylko 3,84 MB (przekłamanie?). Po zainstalowaniu na Windows XP tej wersji AVG waga urosła aż do 395 MB! Dlaczego? Oto jest pytanie? Miałem wcześniej Eset Nod Antywirus 32 i miał lekko ponad 100 MB po zainstalowaniu. Szkoda, że nie ma wersji Free tego wirusa. Wracam do tematu. AVG strasznie spowolnił mój system i wolno otwierały się strony w internecie, nie mówiąc już, jak coś drukuje się z pendrajwa (trudno wejść na plik). Zgadzam się z "remik2012", co on pisze. Podczas skanowania, to jeszcze wolniej komputer pracuje. Rozumiem, co innego na świeżutkim systemie systemie, czy po formatce. Pożera dużo pamięci, czy użycie procesora. Rozczarowałem się po raz kolejny na tym programie, a szkoda.