r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Acronis True Image 2018 22.5.1 Build 10640

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Acronis True Image umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów.

Program oferuje dwa rodzaje kreowania obrazów. Standardowy, umożliwia tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemami operacyjnymi, aplikacjami, ustawieniami użytkownika i wszystkimi danymi. W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto program pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów indywidualnych plików i folderów, takich jak folder Moje Dokumenty lub określony plik.

r   e   k   l   a   m   a

Acronis True Image udostępnia wszechstronny kreator, umożliwiający wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Acronis True Image 2016: jeszcze więcej kopii zapasowych w chmurze

31
OPROGRAMOWANIE 17.08.2015 | Łukasz Tkacz

Firma Acronis właśnie poinformowała o wydaniu najnowszej wersji swojego sztandarowego narzędzia, jakim jest oprogramowanie True Image. Pakiet ten od lat służy użytkownikom do wykonywania kopii zapasowych i przenoszenia danych między różnymi urządzeniami. Najnowsza wersja sygnowana na rok 2016 poszerza jego możliwości i opcje pracy w chmurze. Aplikacja Acronis True Image może być znana naszym użytkownikom nie tylko za sprawą swojej pełnoprawnej wersji, ale także edycji dołączanych do niektórych dysków. Producenci napędów SSD często dołączają nieco zubożoną edycję HD przeznaczoną do…

Recenzje użytkowników

Jeszcze działa ;)
Tragiczny interfejs, błędy w programie, błędne wyświetlanie opisów i dysków.
ocena użytkownika

Programu Acronis True Image używam od wielu lat i od wielu lat obserwuję bardzo dziwne zjawisko, iż z wersji na wersję program jest coraz gorszy, a nie lepszy, jak można by było się spodziewać.
Wersja 2010 była bardzo dobra, wszystkie opcje jasne i czytelne, wersja 2013 była do przyjęcia, choć pewne rzeczy już udziwniono, teraz mam wersję 2015 (musiałem zmienić w związku z niekompatybilnością na W10) i to po prostu jest tragedia. Kompletnie beznadziejny interfejs, do tego większość opcji zniknęła, część nie mieści się w oknie programu i jest ucięta, błędy w wyświetlaniu dysków, program przy przywracaniu kopii wyświetla inny dysk niż ten, na który w rzeczywistości przywracamy obraz i inną nazwę kopii, no po prostu tragedia. Szkoda, bo był to naprawdę dobry program. Po przetestowaniu wersji 2016 wszystkie zarzuty są niestety nadal aktualne.
W obecnej wersji niestety nie polecam.

21.08.2016 10:01 | Recenzja do wersji 2016 19.0 Build 6571
Szybkość tworzenia i przywracania kopi
Nowy Interfejs
ocena użytkownika

Niewątpliwie ATI jest moim ulubionym programem tego typu który nigdy mnie nie zawiódł. Mam licencję od wersji 11 Home. Dodam tylko że jest to jedyny znany mi program który ma możliwość sporządzenia kopi bezpieczeństwa z poziomu płytki Boot. Wszystkie inne programy których używałem min. AOMEI Backupper, EaseUS Todo Backup tej bardzo przydatnej funkcji nie posiadają (tam z płyty boot można tylko odzyskać dane). Podoba mi się możliwość opisania każdej tworzonej kopi zapasowej (pełnej czy też przyrostowej) ale jeżeli chodzi akurat o to to najlepszy pod tym względem jest AOMEI Backupper. Bardzo mi się nie podoba nowy interfejs to prawdziwa katastrofa, natomiast szybkość tworzenia kopi i przywracania jest na bardzo dobrym poziomie. Nie mam licencji na ATI 2015 i nie wiem czy kupię upgrade, może ATI 2016 przyniesie jakieś zmiany w interfejsie to wtedy się zdecyduję na wydanie 29,95 €

20.04.2015 19:18 | Recenzja do wersji 2015 18.0 Build 6055
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #437 22.12.2017 22:17

@obsługiwane systemy (niezalogowany):

ciekawe dlaczego pominięto vistę ? Czyżby aż tak dobra ???!

2Play   1 #436 25.10.2017 03:57

Pan o pseudonimie Bieszczadnik pisze, że nie zna innego programu, który z poziomu płyty bootowalnej jest w stanie zrobić kopię zapasową. Cóż, ja polecam Quiling Disk Master Proffesional. Najlepszy program, który umożliwia także (z poziomu interfejsu) wypalenie takiej płyty z pełną funkcjonalnością. Bez problemu wykrywa zainstalowany system operacyjny wraz z partycjami do odzyskiwania (które np tworzy Windows 10 - waga ok. 450 mb) i robi tegoż pełną kopię zapasową (także kopie różnicowe i przyrostowe; istnieje możliwość ich wykonywania wg harmonogramu). Zarówno wersja bootowalna jak i zainstalowana na dysku twardym zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Sam program wygląda estetycznie i działa stabilnie. Ma także możliwości klonowania całych dysków, tworzenia kopii przestrzeni dyskowej z pamięci RAM, naprawy partycji rozruchowej i ich zarządzaniem (tj zmiana rozmiaru etc), a także niszczenia bezpowrotnego plików i partycji, synchronizacji plików i migracji OS-u (systemu) np na inny SSD albo HDD a także kilka innych przydanych opcji (w tym stan zainstalowanych dysków i informacje o nich; z kolei podczas wykonywania kopii można ją zaszyfrować i przydzielić więcej zasobów komputera bezpośrednio z poziomu programu, dzięki czemu cały proces trwa krócej). Pradziwy kombajn, jeśli mowa o backup-ie. Jedyne co mógłbym zarzucić Q-DMP Pro to dość powolny proces przywracania kopii w porównaniu do konkurencji (tylko przy licencji freeware) oraz to, że edycja bezpłatna jest nieco okrojona w stosunku do płatnej (brak migracji OS-u, wolny backup i brak wsparcia dla UEFI/GPT, dyski "tylko" do 4TB i to na tyle). W mojej osobistej ocenie góruje nad rozwiązaniami typu Aoemi Backupper (z Pro na czele) jak i EaseUs aż po ATI. PS: Nie, to nie jest reklama i nie zapłacili mi:)))

Tutaj podaję link, jeśli ktoś byłby zainteresowany (edycja free - nieco okrojona oraz płatna):

http://www.idiskhome.com/main/product_tech.shtml

Autor edytował komentarz w dniu: 25.10.2017 04:11
koper000   2 #435 23.08.2017 09:46

Jest wersja 2018 macie jakieś doświadczenia z nowym softem?

  #434 26.04.2017 13:57

@Chris Gunsen: Czemu jak ktoś raz wyskrobał pieniądze na jakąś starą wersję to będzie jej bronił do upadłego? Też miałem wersję 2013 oraz mam najnowszą. 2013 to stary, nieergonomiczny muł.

leckow   5 #433 26.04.2017 13:53

mam pytanie, jak usunac z acronisa historie backupow, jaki folder usunac?

Chris Gunsen   8 #432 23.04.2017 06:56

Mam bootowalną płytę z Acronis True Image 2013 v 16.5551.pl i działam na niej bez najmniejszych problemów.Ta najnowsza wersja to masochistyczne badziewie.Szkoda nerwów i pieniędzy.Nie zawsze najnowsze jest najlepsze.

  #431 06.01.2017 15:07

Dziękuję za informacje i wypowiedzi kolegów. Już byłem zdecydowany kupić ten program niestety muszę się rozejrzeć za innym szybkim stabilnym i bez niepotrzebnych wodotrysków moj czas jest zbyt cenny by marnować go na czytanie lub wyłączanie wodotrysków.

opi   7 #430 01.11.2016 18:18

Aktualizuje swoją opinię i ocenę.

Beznadziejny program. Wybór plików/katalogów do kopii okropny - zawieszający się, powolny i ociężały.
Komunikaty o błędzie utworzenia kopii w postaci ... chmurki w zasobniku, która znika po kilku sekundach. Mało tego, w komunikacie nie ma informacji o tym, że np.: dany katalog nie istnieje już i należy go pominąć z kopii. Acronis po prostu wywala śmiały komunikat BŁĄD TWORZENIA KOPII. Brawo! Takiej chałtury dawno nie widziałem.

Na chwilę obecną, program otrzymuje ode mnie 2-.
Jest nieintuicyjny, mało opcji dla użytkownika w formie kreatora, a przy tym powolny, kobylasty i z głupimi komunikatami.

Dla nich liczy się chmura, subskrypcja i piękne komunikaty o tym, że ona się kończy za X dni, aby płacić, płacić, płacić... DNO nie program do kopii!

  #428 04.10.2016 07:39

@obsługiwane systemy (niezalogowany): Program umożliwia tworzenie obrazow Visty. Sprawdzone info

vortexx   6 #427 30.09.2016 12:21
  #426 27.09.2016 12:19

W opisie podano, że Acronis True Image 2017 działa z Windows Vista. Wiele portali podaje podobnie, ale niektóre wyraźnie zastrzegają, że akurat ATI 2017 nie pracuje na Viście.

Wszedłem na stronę producenta i cóż tam widzimy (trzeba przewinąć niżej do System Requirements)

http://www.acronis.com/en-us/personal/computer-backup/

Jeśli chodzi o Windows mamy wymieniony nawet leciwy XP, ale pominięto Vistę. Czy to pomyłka, wątpię.

Więc prośba do redakcji, by sprawdzić, a jak mam rację, usunąć info o Viście, a najlepiej jak w przypadku innych programów, dodać zdanie. UWAGA: Ta wersja programu nie działa na systemie Windows Vista.

Daniel_1982   10 #425 22.09.2016 11:00

@leckow: Jeden z lepszych (i darmowych) to AOMEI Backupper
http://www.dobreprogramy.pl/AOMEI-Backupper,Program,Windows,39078.html

Polecam, sam używam;-)

Autor edytował komentarz w dniu: 22.09.2016 11:03
  #424 25.08.2016 15:54

@Anonim (niezalogowany): jeżeli chodzi o serwery NAS to w nowej wersji podobno poprawili http://www.acronis.com/en-us/support/updates/changes.html?p=38886
Natomiast jeżeli chodzi o ogólnie o program to od kilku lat używam (wcześniej Ghosta) i nigdy się nie zawiodłem robiłem nim kopię partycji systemowej i folderu w którym mam związane z pracą projekty (tu automatycznie robię kopie przyrostowe). Jak dla mnie odtwarzanie partycji systemowej działa bez zarzutu i szybko natomiast projektów jak na razie nie musiałem tego robić (to na razie tak na słowo ufam że działa - przynajmniej kopie robi bez problemu). Program ma wszystko co mi potrzeba jedynie nie lubię tego "nowego" (właściwie to już od kilku wersji) interfejsu ale jeżeli chodzi o działanie nie narzekam.

Mark7   7 #423 23.08.2016 09:58

@Bieszczadnik - no chyba żartujesz. Paragon bez problemu zapisuje i odtwarza obrazy z bootowalnej płytki - ja akurat używam szybszego pendrajwa. Systemem bootującym na płycie/pendrajwie może być zarówno Windows (Win 7 PE ) jak i Linux (może nie widzieć dodatkowych kontrolerów dyskowych). Zalecane jest jedynie używanie przy dużej ilości dysków/partycji nazw woluminów jednoznacznie ich identyfikujących.

Autor edytował komentarz w dniu: 23.08.2016 10:01
leckow   5 #422 23.08.2016 07:05

Niedobry, rozbudowany, niestabilny itd....takie wpisy krytyczne, ale to jaki program jest dobry, a może najlepszy??

Komentarze do poprzednich wersji

  #421 21.08.2016 16:09

Miałem ten szajs zrobiłeł kopie , przywróciłem ok, usunąłem żeby zrobić nową i wtedy error "nie można utworzyć migawki voluminu"
taki szajs. Wcześniej używałem Norton Ghost i jest stabilniejszy przez 7 lat nigdy nie wywalał żadnych błędów , a ten cały Acronis True Image w pierwszym dniu na testach się wyłożył ,porażka program.

maciejnet   13 #420 30.06.2016 22:21

Szkoda że to tylko trail

  #419 09.06.2016 15:23

@Bieszczadnik: dotyczy recenzji programu - programy firmy Paragon od bardzo dawna (używam od 2005 roku) posiadają funkcję nagrywania obrazu z załączonej płyty bootowalnej

Bojio   5 #418 03.06.2016 10:41

Ten interfejs to dla kogo? - dla niemowlaków?.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.