Aplikacje do nauki angielskiego – zobacz, co wybrać

Aplikacje do nauki angielskiego – zobacz, co wybrać

Nauka angielskiego
Nauka angielskiego
Źródło zdjęć: © Pexels | Dana Geisser
Marcin Hołowacz
19.10.2022 12:37

Aplikacji do nauki języka angielskiego jest naprawdę dużo. W związku z tym warto wspomóc się paroma sugestiami, które ułatwią wstępny wybór. Później oczywiście można coraz bardziej zagłębiać się w temat i szukać kolejnych wyzwań językowych.

Duolingo

Duolingo jest niewątpliwie jedną z najbardziej znanych aplikacji do uczenia się angielskiego. Proces nauki został podzielony na przystępne etapy, więc użytkownik początkowo przerabia jedną część, żeby odblokować kolejne lekcje.

Aplikacja do nauki angielskiego Duolingo
Aplikacja do nauki angielskiego Duolingo© dobreprogramy

Aplikacja weryfikuje naszą wiedzę i w tym celu stosowane są dość urozmaicone ćwiczenia. Możemy np. zabrać się za rozpoznawanie poprawnej budowy zdań, zapisywanie czegoś ze słuchu, a nawet rozpoznawanie obrazków.

Duolingo jest świetną aplikacją dla początkujących osób, ponieważ dobrze się sprawdza w formie wprowadzenia do tematu interesującego nas języka. Z tym programem raczej nie powinniśmy się zrazić do nauki, wręcz przeciwnie, będziemy zachęceni do przyswajania kolejnych porcji wiedzy. Fajnym i motywującym dodatkiem jest także możliwość rywalizacji ze znajomymi.

Babbel

Babbel to aplikacja do nauki angielskiego, która ma różne poziomy zaawansowania, więc będzie dobra zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych użytkowników. Dostępne są zróżnicowane ćwiczenia oraz gry językowe, w związku z czym lekcje są przystępne.

Aplikacja do nauki angielskiego Babbel
Aplikacja do nauki angielskiego Babbel© dobreprogramy

Babbel umożliwia naukę o kompleksowym charakterze, dlatego osoba korzystająca z aplikacji będzie mogła popracować nad gramatyką, poprawną wymową, a także podszlifować swoją znajomość poszczególnych słówek.

Ciekawym dodatkiem jest panel z podcastami, co przekłada się na możliwość korzystania z kilkunastu specjalnie przygotowanych publikacji dźwiękowych. Przy okazji warto zaznaczyć, że Babbel pozwala na korzystanie z funkcji rozpoznawania mowy, dzięki czemu można lepiej popracować nad swoją wymową.

eTutor

eTutor będzie idealny dla ludzi zainteresowanych nauką angielskiego, dla których ważne jest szlifowanie gramatyki i znajomości słówek. Można skutecznie poszerzać swoje możliwości językowe bez ogromnej inwestycji czasowej.

Aplikacja do nauki angielskiego eTutor
Aplikacja do nauki angielskiego eTutor© dobreprogramy

Ta aplikacja do nauki angielskiego powinna dać efekty nawet w przypadku uruchamiania jej na 15 minut dziennie. To ważna zaleta, ponieważ sporo ludzi uczy się m.in. podczas krótkich przerw w ciągu całego dnia. Czasem nawet krótki dojazd autobusem lub pauza na kawę będą okazją do nauki języka.

eTutor pozwala na sprawdzanie wiedzy także za pośrednictwem gier językowych, co jest świetnym sposobem na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie od dziś panuje opinia, że nauka poprzez zabawę daje pozytywne rezultaty.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)