Zostań królem Facebooka: nowa funkcja pomoże w kolekcjonowaniu znajomych

Zostań królem Facebooka: nowa funkcja pomoże w kolekcjonowaniu znajomych

Zostań królem Facebooka: nowa funkcja pomoże w kolekcjonowaniu znajomych
27.08.2018 15:07, aktualizacja: 27.08.2018 15:51

Facebook testuje nową funkcję, która w założeniach ma doprowadzić do powstawania nowych znajomości i większej interakcji pomiędzy użytkownikami. Nowość, określana jako rzeczy wspólne, trafiła już do wybranych użytkowników serwisu społecznościowego.

Nie jest to pierwsze podejścia Facebooka, które wydaje się być skierowane dla osób kolekcjonujących znajomych. Wcześniej już dowiedzieliśmy się o opcji pozwalającej odkrywać nowe osoby na podstawie wspólnego miejsca pracy, wydarzeń, w których się uczestniczyło, a nawet tych, w których jeszcze nie bierzemy udziału, ale możemy być nimi zainteresowani.

Natomiast teraz wykorzystane zostaną komentarze pod publicznymi postami. Nad komentarzem, na który odpowiedzieliśmy, zobaczymy linijkę tekstu. Będzie ona zawierać wspomniane rzeczy wspólne. Użytkownik zobaczy m.in. informację, czy druga osoba pochodzi z tego samego miasta, należy do innej wspólnej grupy lub czy skończyła taką samą szkołę. To tylko część przykładów, bowiem wykorzystane mogą zostać inne dane, które Facebook uzna za wspólne.

źródło: phonearena.com
źródło: phonearena.com

Facebook zapewnia, że mają być używane wyłącznie informacje, które zostały udostępnione jako publiczne. Nie będą więc wyciągane dane, które w profilu oznaczone są z widocznością tylko dla znajomych lub tylko ja.

Serwis społecznościowy ma nadzieję, że nowa funkcja pozwoli znaleźć osoby, których chcemy poznać lub znamy, ale wcześniej nie dodaliśmy do listy znajomych. Skuteczność może jednak okazać się rozczarowująca dla Facebooka. Owszem, w serwisie nie brakuje użytkowników, którzy kolekcjonują znajomych, zapraszając prawie wszystkich. Jednakże sporej grupie nie wystarczy tylko informacja, że ktoś mieszka w tym samym mieście, aby dodać go do listy znajomych.

Funkcja jest obecnie testowana. Jeśli nie wystąpią większe problemy i opcja spotka się z dobrym przyjęciem wśród testerów, to powinna zostać wprowadzona u wszystkich użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)