Adblock Browser dla Android 1.3.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Adblock Browser to specjalna przeglądarka internetowa, której zadaniem jest uwolnienie użytkownika od reklam wyświetlanych na stronach. W przeglądarkę wbudowano moduł blokujący reklamy i wyskakujące okienka, co pozwala zaoszczędzić transfer, a także przestrzeń na ekranie.

Przeglądarka została stworzona w oparciu o mobilną wersję Firefoksa, jest jednak znacznie uboższa i nie posiada wszystkich funkcji dostępnych w swoim protoplaście takich jak choćby synchronizacja danych między urządzeniami. Najważniejsze opcje są jednak dostępne i aplikacja wciąż dobrze spisuje się do codziennego przeglądania Internetu: dostępne jest więc przeglądanie stron w kartach, menadżer pobierania, historia, a także kran startowy, który wyświetla ostatnio odwiedzane witryny i listę ulubionych.

Nie brakuje tu funkcji dodawania stron do zakładek, dostępny jest także tryb czytnika – po jego aktywowaniu ze strony są usuwane wszelkie zbędne elementy, treść jest wyświetlana w sposób możliwie najwygodniejszy do czytania. W razie potrzeby użytkownik może także wpisywać strony do przeglądnięcia na później. Adblock Browser obsługuje wiele wyszukiwarek, jak również dodawanie wyszukiwarki z aktualnie przeglądanej strony internetowej. Umożliwia ponadto subskrybowanie kanałów RSS i zapisywanie strony jako plik PDF do odczytu w trybie offline. Wśród opcji znajdziemy przeglądanie w trybie prywatnym, wyszukiwanie na stronie, a także uruchamianie wersji desktopowej.

Adblock Browser jest udostępniany zupełnie za darmo. Przeglądarka jest dostępna w języku polskim, umożliwia wybór filtrów blokad reklam znanych z dodatku AdBlock Plus, choć nie znajdziemy tam listy stworzonej specjalnie dla polskich stron internetowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Przeglądarka Adblock Browser zablokuje reklamy na iOS i Androidzie

2
08.09.2015  •  Paweł Piskurewicz

O przeglądarce mobilnej od twórców bardzo popularnego dodatku AdBlock Plus wspominaliśmy już kilka miesięcy temu. Wtedy to pojawiła się testowa wersja programu przeznaczona dla systemu Android. Dziś Adblock Browser już w wersji stabilnej zawitał do sklepów AppStore i Google Play. Jest to ważne wydarzenie zwłaszcza z perspektywy użytkowników iOS. Adblock Browser jest pierwszą przeglądarką, która w tak łatwy sposób pozwala na blokowanie reklam, co poza zwiększeniem czytelności niektórych stron pozytywnie wpłynie także na czas wczytywania i zużyty transfer. Choć wraz z premierą iOS 9 blokowanie…

Adblock Browser mobilnego internetu nie uratuje: to kiepski klon Firefoksa

33
21.05.2015  •  Łukasz Tkacz

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Sieci pojawiła się już wersja testowa przeglądarki mobilnej twórców dodatku AdBlock Plus. Jej celem jest oczywiście blokowanie reklam i uwolnienie użytkownika od Internetu zasypanego różnego rodzaju elementami przeszkadzającymi. Przeglądarka okazała się zaskoczeniem, niestety negatywnym. Choć wcześniejsze spekulacje mówiły o aplikacji bazującej na silniku Chromium, mobilny Adblock Browser bazuje na Firefoksie. W zasadzie jest to przeglądarka stworzona przez Mozillę ze zintegrowanym dodatkiem AdBlock Plus, nie ma więc mowy o naprawdę dużych zmianach.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję