Adium 1.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja najpopularniejszego komunikatora internetowego przeznaczonego dla systemu Mac OS X - Adium 1.2.

Aplikacja pozwala na komunikowanie się m .in. z takimi sieciami jak nasz rodzimy produkt Gadu-Gadu, a także AIM, ICQ, Novel Groupwise, MSN Messenger, Yahoo IM, Google Talk oraz Jabber. Od jakiegoś czasu Adium zaimplementowano możliwość prowadzenia video czatów przy wykorzystaniu technologii Flash stworzonej przez MeBeam.

W najnowszej wersji oznaczonej jako 1.2 autorzy skupili się głównie na udoskonaleniu wielu opcji i poprawieniu wyglądu niektórych elementów komunikatora. Najwięcej zmian obejmuje poprawienie działania protokołów XMPP (Jabber) i Bonjour oraz udoskonalenie interfejsu grupowych czatów. Poza tym zaktualizowano tłumaczenia, dodano ikonki kompatybilne z Leopardem i skorzystano z najnowszych bibliotek libpurple. Imponująca lista zmian dostępna jest na stronie projektu, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji na temat aplikacji Adium rozpowszechnianej na licencji GNU można uzyskać na stronie projektu. Tam również dostępne są paczki instalacyjne dla systemu Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze