Adobe Lightroom

Strona główna Android Grafika i fotografia Obróbka zdjęć i efekty
Pobierz program
lub zeskanuj:

Adobe Lightroom mobile to mobilna wersja popularnego programu Adobe Photoshop Lightroom. Jest adresowany do profesjonalnych fotografów, którzy dzięki niemu otrzymują dostęp do swoich zdjęć zarówno na komputerze jak i telefonie.

Aplikacja choć dostępna jest za darmo wymaga aktywnej subskrypcji Creative Cloud. Jej opłacanie ze względu na aplikacje mobilną mija się z celem, jednak jeżeli ktoś już korzysta z tego konta, Adobe Lightroom mobile stanie się przydatnym uzupełnieniem pakietu. Jeżeli nie posiadamy subskrypcji, a chcemy przetestować działanie aplikacji, podczas pierwszej rejestracji otrzymamy darmowe 30 dni.

Wersja mobilna sprawdza się przede wszystkim jako uzupełnienie desktopowego pakietu. Dzięki integracji z Creative Cloud zmiany wprowadzane na jednym urządzeniu są po chwili widoczne na pozostałych. Adobe Lightroom mobile pozwala automatycznie importować zdjęcia z naszego telefonu, a także zapewnia nam dostęp do materiałów zgromadzonych w chmurze.

Główne narzędzia podzielono na trzy zbiory. W pierwszym z nich możemy zmienić takie cechy zdjęcia jak balans bieli, ekspozycję, kontrast czy też saturację. Druga kategoria to obszerny zbiór filtrów, a trzecia pozwoli nam na odpowiednie przycięcie zdjęcia. Dzięki inteligentnym podglądom, które nie zajmują dużo miejsca, ale mają dostatecznie dużo dodatkowych informacji, aby ich edycja odzwierciedlała wynik pracy na oryginalnym RAW-ie, pozwala również na edycję zdjęć w wysokiej rozdzielczości, zrobionych lustrzanką i zapisanych na komputerze stacjonarnym.

Ważna część nawigacji opiera się na gestach, zwłaszcza jednoczesnym przyłożeniu dwóch palców do ekranu. Warto zapoznać się z prezentowanymi na początku poradnikami, które prezentują podstawy nawigacji w Adobe Lightroom mobile. Aplikacja sprawdza się dobrze jako uzupełnienie desktopowego Adobe Lightrooma, zapewnia nam dostęp do naszych materiałów, pozwala również na łatwiejsze przesyłanie zdjęć wykonanych telefonem.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Adobe Lightroom na Androida, nowości także na iOS-ie

17
18.07.2017  •  Maciej Olanicki

Adobe Lightroom to jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych edytorów zdjęć edytorów zdjęć, także na urządzeniach mobilnych. Dziś pojawiła się nowa wersja aplikacji. O ile na iOS-ie dodano kilka nowych funkcji, tak w przypadku Androida mamy do czynienia z całkowicie nowym programem. Na Androidzie gruntownie przebudowany został cały interfejs programy. Mowa nie tylko o elementach nawigacyjnych, ale także choćby o widoku galerii oraz – co najważniejsze – panelach pozwalających na edycję fotografii. Nowości widać na każdym kroku i są one korzystne – z Lightrooma na Androidzie korzysta się…

Pokaż zdjęcia na telewizorze. Adobe Lightroom działa na Apple TV

7
26.07.2016  •  Anna Rymsza

Adobe Lightroom to już nie tylko program do wywoływania zdjęć przed retuszem w Photoshopie. Dzięki aplikacjom mobilnym jest to narzędzie dla każdego, a najnowszy członek rodziny pozwoli cieszyć się zdjęciami w salonie… o ile stoi tam Apple TV czwartej generacji. Adobe udostępnił właśnie aplikację Lightroom dla Apple TV. Można z niej skorzystać z subskrypcją Creative Cloud i uzyskać dostęp do zdjęć synchronizowanych z Lightroomem na komputerze i urządzeniach mobilnych. Na telewizorze przystawka pokaże oczywiście najnowszą wersję zdjęcia ze wszystkimi poprawkami wprowadzonymi w Lightroomie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy