iOSGrafika i fotografiaObróbka zdjęć i efektyAdobe Lightroom
Adobe Lightroom ikona

Adobe Lightroom9.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Adobe Lightroom mobile to mobilna wersja popularnego programu Adobe Photoshop Lightroom. Jest adresowany do profesjonalnych fotografów, którzy dzięki niemu otrzymują dostęp do swoich zdjęć zarówno na komputerze jak i telefonie.

Aplikacja choć dostępna jest za darmo wymaga aktywnej subskrypcji Creative Cloud. Jej opłacanie ze względu na aplikacje mobilną mija się z celem, jednak jeżeli ktoś już korzysta z tego konta, Adobe Lightroom mobile stanie się przydatnym uzupełnieniem pakietu. Jeżeli nie posiadamy subskrypcji, a chcemy przetestować działanie aplikacji, podczas pierwszej rejestracji otrzymamy darmowe 30 dni.

Wersja mobilna sprawdza się przede wszystkim jako uzupełnienie desktopowego pakietu. Dzięki integracji z Creative Cloud zmiany wprowadzane na jednym urządzeniu są po chwili widoczne na pozostałych. Adobe Lightroom mobile pozwala automatycznie importować zdjęcia z naszego telefonu, a także zapewnia nam dostęp do materiałów zgromadzonych w chmurze.

Główne narzędzia podzielono na trzy zbiory. W pierwszym z nich możemy zmienić takie cechy zdjęcia jak balans bieli, ekspozycję, kontrast czy też saturację. Druga kategoria to obszerny zbiór filtrów, a trzecia pozwoli nam na odpowiednie przycięcie zdjęcia. Dzięki inteligentnym podglądom, które nie zajmują dużo miejsca, ale mają dostatecznie dużo dodatkowych informacji, aby ich edycja odzwierciedlała wynik pracy na oryginalnym RAW-ie, pozwala również na edycję zdjęć w wysokiej rozdzielczości, zrobionych lustrzanką i zapisanych na komputerze stacjonarnym.

Ważna część nawigacji opiera się na gestach, zwłaszcza jednoczesnym przyłożeniu dwóch palców do ekranu. Warto zapoznać się z prezentowanymi na początku poradnikami, które prezentują podstawy nawigacji w Adobe Lightroom mobile. Aplikacja sprawdza się dobrze jako uzupełnienie desktopowego Adobe Lightrooma, zapewnia nam dostęp do naszych materiałów, pozwala również na łatwiejsze przesyłanie zdjęć wykonanych telefonem.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań843
Data aktualizacji17 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Adobe Lightroom ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)