Aiseesoft Free Media Player Aiseesoft Free Media Player 6.6.16

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aiseesoft Free Media Player to jak sama nazwa wskazuje, darmowa aplikacja przeznaczona do odtwarzania multimediów. Doskonale radzi sobie ona z plikami audio i wideo (również 3D) w większości najpopularniejszych formatów, a także nośnikami DVD/BR-D zawierającymi materiały w wysokich rozdzielczościach.

Opisywany odtwarzacz charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, dużą szybkością i lekkością działania, a także wsparciem multimediów w jakości 1080P/4K oraz bezstratnych formatów dźwięku DTS-HD czy Dolby TrueHD. Poza tym program oferuje podstawową funkcjonalność, która daje użytkownikowi możliwość wygodnego oglądania filmów czy słuchania ulubionej muzyki. Pomijając oczywiste opcje Aiseesoft Free Media Player dostarcza narzędzia do przechwytywania klatek i zapisywania ich na dysku jako pliki graficzne, a także możliwość manipulowania podstawowymi parametrami obrazu (jasność, kontrast, nasycenie, saturacja).

Aiseesoft Free Media Player oferuje sprzętową akcelerację GPU podczas odtwarzania i obsługuje multimedia w formatach MP4, AVI, MKV, FLV, MOV, WMV, 3GP, MXF, MP3, FLAC, AAC, WAV, OGG, ALAC, AIFF oraz wiele innych. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota obsługi, odtwarzanie najpopularniejszych formatów audio i video, odtwarzanie płyt DVD, korektor wideo
nie odtwarza list utworów, nie odtwarza płyt CD, brak korektora dźwięku, brak personalizacji ustawień, brak języka polskiego
ocena użytkownika
05.01.2020 16:42 • Recenzja do wersji 6.6.16

Na początek istotne dane mojego komputera:
- Windows 7 Professional 64-bit Service Pack 1,
- procesor Intel M Core 2 Duo E7500 2,93 GHz 2,13 GHz (GPU Intel G41 Express Chipset)
- karta graficzna Intel Graphic Media Accelerator Driver (2 GB)
- RAM (DDR2) 2GB

Free Media Player firmy Aiseesoft (zwany dalej AFMP) to kolejny odtwarzacz, który wziąłem na warsztat szukając alternatywy dla Windows Media Playera 12 (dalej zwanego WMP), jeśli chodzi o płynne odtwarzanie plików AVCHD. Przy omawianiu jego właściwości będę go porównywał zarówno z WMP, jak i z PotPlayerem (który testowałem wcześniej).

AFMP ma prosty i czytelny interfejs, którego obsługa, pomimo braku języka polskiego, nie nastręcza problemów. Po kliknięciu jego ikonki (nb. bardzo podobnej do WMP) ukazuje się szary pulpit z dwiema opcjami pośrodku: odtwarzanie plików i odtwarzanie płyt DVD. U góry, z lewej strony są zakładki umożliwiające: otwieranie pliku, kontrolę głośności, przewijania wideo, zmianę rozmiarów i korekcję obrazu wideo, ustawienie języka (angielski, francuski, niemiecki i japoński) oraz pomoc online. AFMP odtwarza wszystkie najpopularniejsze formaty plików audio i wideo, w tym: MP3, MP4, WMV, WAV, AVI, AIFF i OGG. Odtwarza również pliki wideo w wysokiej rozdzielczości (w moim wypadku 1080p), ale podobnie robią WMP i PotPlayer. Minusem AFMP jest brak korektora dźwięku, który mają WMP i PotPlayer, natomiast plusem – korektor obrazu wideo (odcień, jasność, kontrast, nasycenie), którego z kolei nie ma WMP.

AFMP odtwarza również płyty DVD, nie odtwarza natomiast (co trudno zrozumieć) płyt CD, prezentując się pod tym względem zdecydowanie gorzej niż WMP i PotPlayer.

I na koniec odtwarzanie plików AVCHD (tu identyfikowanych jako .mts). WMP na odtworzenie tych plików potrzebował niemal maksymalnych zasobów procesora (często do 100%!). Plik przy odtwarzaniu często zacinał się, a momentami stawał w miejscu. Ten sam plik w PotPlayerze (identyfikowanym jako .mts) odtwarzał się płynnie i przy obciążeniu procesora średnio 70-80% (wskaźnik jego zużycia tylko kilka razy przekraczał na krótko 90%, szybko wracając do wskazań średnich). W wypadku AFMP wskaźnik ten był jeszcze niższy: 60-65 % (RAM - ok. 50 %), co daje mu pierwszeństwo w tym specyficznym rankingu.

I to w zasadzie wszystko, co można o tym odtwarzaczu powiedzieć. Zadania, do których został przeznaczony, spełnia na moim słabym komputerze dobrze, choć pod względem bogactwa funkcji jest słabszy od WMP i wyraźnie słabszy od PotPlayera. Nie ma poza tym żadnej personalizacji ustawień, co jest poważną wadą. Tym niemniej daję mu cztery gwiazdki (za AVCHD).