Koniec Media Player Classic HC – czym go zastąpić?

Koniec Media Player Classic HC – czym go zastąpić?

Koniec Media Player Classic HC – czym go zastąpić?
Oskar Ziomek
18.07.2017 21:58

Uwielbiany przez wielu odtwarzacz Media Player Classic Home Cinema prawdopodobnie nie będzie już dalej rozwijany. Dwa dni temu wydano jego najnowszą, a zarazem najpewniej ostatnią edycję – sytuacja spowodowana jest wykruszeniem się zespołu programistów, który pracował nad rozwojem aplikacji. Twórcy zachęcają do współpracy, by dać projektowi kolejną szansę, ale w międzyczasie warto się zastanowić, czy MPC-HC nie można zastąpić innymi ciekawymi odtwarzaczami.

Media Player Classic HC oferuje świetne możliwości, a jedną z cech, którą najczęściej chwalą użytkownicy jest zdolność do odtwarzania niemal wszystkiego. Choć przywiązanie do aplikacji można rozumieć, wcale nie oznacza to, iż konkurenci nie są warci uwagi. Poniżej trzy propozycje, z których dwie poprzez naszą bazę pobierane są wyraźnie częściej, niż rzeczony Media Player Classic HC.

ALLPlayer

Odtwarzacz, którego nie trzeba przedstawiać, a w naszym katalogu bije rekordy popularności. Podobnie, jak program dla którego szukamy alternatywy, również odtworzy niemal każdy znany format.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odnotować trzeba również integrację z serwisem Napisy24.pl, dzięki któremu napisy do filmów mogą być z niego automatycznie pobierane. Interfejs programu jest nowoczesny i pomimo wielu funkcji „pod maską”, sprawia wrażenie dość skromnego, a wręcz minimalistycznego, co można uznać za zaletę. Prócz typowych filmów, ALLPlayer odtwarza także bez problemów stacje radiowe, pliki .torrent, filmy spakowane RAR-em i nie tylko. Dostępne jest również wsparcie dla wielu technologii dźwięku.

VLC Media Player

Kolejna ciesząca się dużym zainteresowaniem użytkowników propozycja, występująca w wersji dla wielu platform. VLC Media Player odtwarza całą masę formatów audio i wideo, a prócz tego płyty i treści strumieniowane (także z urządzeń). Najnowsza wersja działa na komputerach pod kontrolą Windowsa XP i nowszych, ale z serwerów producenta można także pobrać edycję, która bez problemów zadziała nawet na Windowsie 95.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Media Player Classic - BE

Ten odtwarzacz może dla wielu osób stanowić jedyną słuszną alternatywę, ponieważ zbliżona (przynajmniej na pierwszy rzut oka) funkcjonalność to nie przypadek: aplikacja bazuje w dużej mierze właśnie na MPC-HC (oraz Media Playerze Classic). Twórcy wykorzystali pierwowzór, dodatkowo znacznie go ulepszając, poczynając od zauważalnego od razu interfejsu, na możliwościach technicznych kończąc.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Użytkownicy, którym zależy więc, aby przesiadka na nowe oprogramowanie niosła ze sobą jak najmniejszą konieczność przyzwyczajania się do odmiennego sposobu obsługi, powinni być zadowoleni. Media Player Classic - BE jest dostępny do pobrania z naszej bazy programów.

Nie zapominajmy, iż użyteczność danego odtwarzacza często zależy nie tyle od jego możliwości technicznych „na papierze”, ale także wygody użytkowania, której najczęściej nie sposób ocenić obiektywnie. Zachęcamy zatem do eksperymentowania z nowymi aplikacjami i dzielenia się własnymi wartymi uwagi propozycjami w komentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)