Alcatel-Lucent vs Microsoft - trzeba płacić?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Kolejny epizod ciągnącej się od lat sprawy, jaką Alcatel-Lucent wytoczył firmie Microsoft. Chodzi o rzekome naruszenie kilku patentów, głównie dotyczących technologii wideo, interfejsu użytkownika i odtwarzania plików MP3. Tym razem amerykański sąd stanowy podtrzymał decyzję sprzed dwóch miesięcy o nałożeniu kary na Microsoft w wysokości 368 milionów dolarów. Razem z odsetkami korporacja musi więc zapłacić ponad 512 milionów.

Po kwietniowym wyroku Microsoft liczył, że uda mu się odwrócić całą sytuację i nie płacić kary - raz już tak się stało, kiedy w sierpniu ubiegłego roku wyrok nakazujący zapłatę ponad 1,53 miliarda dolarów został uchylony w kolejnej instancji. Tym razem jednak wygląda na to, że trzeba będzie zapłacić - chyba, że sąd apelacyjny będzie miał inne zdanie. Microsoft już zapowiada, że zamierza to sprawdzić.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu