r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aliyun OS - nowy system dla smartfonów

Strona główna Aktualności

Firma Alibaba Cloud Computing, należąca do Alibaba Group, zaprezentowała nowy, oparty na chmurze, system operacyjny dla smartfonów. Nosi on nazwę Aliyun OS.

Aliyun OS bazuje na Linuksie i jest kompatybilny z Androidem. Być może nawet jest oparty o Androida, choć oficjalnie tego nie ogłoszono. Będzie można na nim uruchamiać aplikacje webowe (wykorzystujące HTML5 i JavaScript) działające w chmurze AliCloud lub hostowane gdzie indziej. Działać mają także aplikacje androidowe, choć pewnie nie będzie dostępu do oficjalnego sklepu Android Market i wykorzystywany będzie inny sklep, np. MMarket lub GpAPK. System ma zapewniać takie usługi jak poczta elektroniczna, przeszukiwanie Internetu, prognozy pogody czy mapy i nawigację. Z kolei dane takie jak historia połączeń, SMSy czy zdjęcia będą synchronizowane z chmurą i dostępne z każdego miejsca. Użytkownik będzie miał do dyspozycji 10 GB miejsca w AliCloud.

Nowy system pojawi się w telefonie K-Touch Cloud-Smart Phone W700, będącym w rzeczywistości rebrandowanym Tian Hua K-Touch. Przed końcem roku mają się pojawić także inne telefony z Aliyun OS a także tablety.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.