r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AndroIRC

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory

AndroIRC to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi trochę zapomnianego protokołu IRC. Internet Relay Chat jest wciąż relatywnie często używany w środowiskach developerskich oraz fanowskich.

Aplikacja oferuje standardowe opcje, które powinien posiadać solidny klient IRC-a. Umożliwia łączenie się z największymi sieciami oferującymi czat jak freenode czy quakenet. Poprawnie radzi sobie z uwierzytelnianiem za pomocą protokołu SSL, dzięki czemu dane zgromadzone na urządzeniu są zabezpieczone. Czat prowadzony jest w dwóch kolumnach – po lewej stronie prowadzona jest rozmowa, a po prawej wyświetlona jest lista użytkowników, którzy obserwują dany kanał. Możliwe jest automatyczne dołączanie do ulubionych kanałów wraz ze startem aplikacji. Program oferuje szereg ustawień, dzięki którym możliwe jest dopasowanie go do własnych preferencji.

AndroIRC zawiera wszystkie niezbędne funkcje aby być jednym z czołowych programów do obsługi IRC-a na Androidzie. Sporym nieudogodnieniem jest jednak brak polskiej wersji językowej. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie, jednak zawiera reklamy. Można się ich pozbyć poprzez zakupienie komercyjnej wersji programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.