r   e   k   l   a   m   a
reklama

Android 2.0 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google zademonstrowało światu kolejną wersję tworzonego przez siebie mobilnego systemu operacyjnego Android.

Jak możemy zaobserwować oglądając promocyjne wideo bądź odwiedzając witrynę zawierającą listę ulepszeń, nowy system posiada m.in. menu „Quick Contact” dające szybki dostęp do wielu sposobów komunikacji z daną osobą, jest wyposażony w wyszukiwarkę SMS-ów i MMS-ów i umożliwia synchronizację danych takich jak kontakty, kalendarz czy poczta.

Wśród nowości znajdziemy także obsługę lampy błyskowej i optycznego zoomu we wbudowanych w telefon aparatach cyfrowych, udoskonaloną wirtualną klawiaturę, przeglądarkę internetową zgodną z HTML 5 i posiadającą dopracowany interfejs dotykowy oraz wsparcie dla połączeń Bluetooth 2.1 z możliwością komunikacji peer-to-peer wykorzystywanej m.in. przez gry. Android 2.0 świetnie radzi sobie także z ekranami o zróżnicowanej wielkości.

Programiści chcący pisać aplikacje korzystające z możliwości nowego systemu powinni zaopatrzyć się w najnowszy Android SDK i AVD Manager. Pierwszy telefon z Androidem 2.0 ma się pojawić już 30 października.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów