AppleJack 1.6

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program

AppleJack to przyjazne użytkownikowi narzędzie, złożone ze skryptów powłoki, przeznaczone do rozwiązywania problemów w systemie Mac OS X. Ten program wyróżnia się brakiem interfejsu graficznego (jest obsługiwany z konsoli), dzięki czemu można go używać nawet jeśli środowisko graficzne nie może się załadować i nie jest możliwe uruchomienie systemu z LiveCD (płyty instalacyjnej).

Dzięki AppleJack możliwe jest wykonanie zadań rozwiązujących problemy z systemem, czyli sprawdzenia i naprawy systemu plików, naprawy uprawnień, oczyszczenia pamięci podręcznej jądra, systemu i programów, kontroli preferencji systemowych i podobne. Ten program może się przydać zawsze, ale jego ogromną przewagą nad podobnymi narzędziami jest brak graficznego interfejsu, dzięki czemu można używać AppleJack w trybie Single User Mode.

Aby uruchomić AppleJack w trybie jednego użytkownika należy przy uruchamianiu komputera przytrzymać przycisk Command (⌘) i na konsoli wprowadzić polecenie applejack aby uruchomić menu programu, applejack auto aby wykonać wszystkie kroki naprawy automatycznie lub applejack auto restart aby po automatycznym wykonaniu testów i napraw zrestartować komputer. Aby skorzystać z narzędzia w normalnym trybie pracy należy uruchomić skrypt poleceniem sudo /private/var/root/Library/Scripts/applejack.sh

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję