Ashampoo UnInstaller Ashampoo UnInstaller 10.0.0.13

Strona główna Windows Narzędzia Odinstalowywanie programów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Ashampoo UnInstaller to rozbudowany program wspomagający instalację i deinstalację różnych aplikacji w systemie operacyjnym Windows.

Ashampoo UnInstaller dokładnie odinstalowuje aplikacje zainstalowane na dysku twardym, a także kasuje wszystkie powiązane z nimi pliki i wpisy w rejestrze. Bez żadnych problemów usuniemy też aplikacje, których nie można usunąć tradycyjną metodą – z powodu różnych błędów technicznych (na przykład brakujących plików deinstalacyjnych).

Oprócz tego, oprogramowanie wyróżnia się nowoczesną technologią monitorowania w czasie rzeczywistym wszystkich zmian dokonywanych podczas instalacji dowolnej aplikacji w systemie. Po aktywacji usługi monitorującej, Ashampoo UnInstaller nadzoruje i monitoruje wszystkie instalacje aplikacji w systemie operacyjnym. Zbiera niezbędne o nich informacje i śledzi wszystkie wprowadzane zmiany. Dodatkowo zapewnia skuteczną i jeszcze dokładniejszą deinstalację wraz ze wszystkimi śledzonymi pozostałościami (podczas aktywnej usługi monitorującej).

Ashampoo UnInstaller oferuje dostęp do kilkunastu różnych narzędzi, za pomocą których oczyścimy i zoptymalizujemy dysk twardy oraz rejestr systemowy, usuniemy pliki tymczasowe i wyczyścimy wszelkie pozostałości po przeglądaniu witryn internetowych. Poza tym zdefragmentujemy napędy i przyśpieszymy uruchamianie systemu operacyjnego. Znajdziemy w nim też wbudowane moduły służące do wykrywania i usuwania duplikatów plików, tworzenia punktów przywracania oraz niezwykle przydatny menadżer do zarządzania aplikacjami uruchamianymi wraz ze startem systemu.

Uwaga!

Aby korzystać z aplikacji, konieczne jest przeprowadzenie darmowej rejestracji użytkownika na stronie producenta (zostaniemy o to poproszeni przy pierwszym uruchomieniu). Otrzymamy klucz licencyjny trzeba wkleić w programie i dokonać jego aktywacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Spełnia zadanie jako deinstalator+kilka przydatnych funkcji dodatkowych
Reklamy producenta i pełna wersja nie jest już za frre o ile wcześniej była,
ocena użytkownika
09.01.2018 16:52 • Recenzja do wersji 7.00.10

Z tą licencją to jakieś nieporozumienie, albo coś się zmieniło, bo jestem zarejestrowanym użytkownikiem ashampoo i żeby uzyskać pełną licencję do wersji 7 muszę zapłacić całkiem spore pieniądze a za darmo to jest na stronie producenta wersja 2017, która również spełnia swoje zadanie, ale jest uboższa graficznie i mniej dodatkowych funkcji posiada

dokładnie odinstalowuje "zarejesatrowane" programy
kombajn wielozadaniowy, konieczność instalacji przez program, wolne uruchamianie
ocena użytkownika
04.12.2016 14:11 • Recenzja do wersji 2017 6.00.14

Zainstalowałem, przetestowałem i jestem rozczarowany. Ogólnie program to jeden wielki kombajn, nie tylko do odinstalowywania oprogramowania ale także odzyskiwania skasowanych plików, zarządzania centrum akcji czy konserwacji systemu.

Mimo że program darmowy to już na stracie trzeba podać adres email aby uzyskać klucz, ponadto wyświetla się monit o dostępnej wersji płatnej. Co do samego działania: program trochę długo się ładuje, działa dobrze ale tak naprawdę dokładnie kasuje tylko te programy które zostały zainstalowane za pomocą tego programu jako "instalacja zarejestrowana". W każdym innym przypadku odinstalowywanie przebiega w klasyczny sposób czyli bez dostępu do informacji o plikach, katalogach i wpisach do rejestru. Liczyłem że dokładnie odinstaluje niepotrzebne oprogramowanie a tu psikus.

Podsumowując: aby dokładnie kasować wszystkie programy i utworzone katalogi czy wykorzystywane pliki trzeba wyrobić sobie nawyk instalowania każdego nowego oprogramowania przy użyciu Ashampoo UnInstaller. Brakuje mi tu skojarzeń plików tak aby program sam się uruchamiał przy rozpoczęciu jakiejś instalacji - nie widzę tego w opcjach. Poza tym samo instalowanie czy kasowanie wyświetla zdecydowanie za dużo dodatkowych okienek.