reklama

Asystent Bixby na Galaxy S8: polecenia głosowe w każdej aplikacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Między innymi w związku z nieudanym Galaxy Note 7, oczekiwania wobec kolejnego flagowca Galaxy S8 są szczególnie wysokie. Mowa o urządzeniu, które nie tylko ma zmyć niechlubną historię płonących baterii, ale jeszcze raz pokazać, że androidowa odpowiedź na iPhone'a może być tylko jedna.

W Sieci co jakiś czas pojawiają się kolejne niepotwierdzone przecieki o specyfikacji sprzętowej Samsunga Galaxy S8, ważniejszą kwestią może być jednak oprogramowanie. Wiemy już między innymi, że Korańczycy mają przemianować swoją nakładkę na Androida na Samsung Experience. Dziś dysponujemy już także kolejnymi informacjami o funkcjach, które stanowić będą bezpośrednią odpowiedź na Pixela, czyli asystencie obsługiwanym komendami głosowymi.

Jak donosi serwis sammobile.com, zbudowany na bazie dokonań przejętego przez Samsunga Viv Labs, asystent o imieniu Bixby będzie dostępny jako oddzielna aplikacja, ale nie tylko. Pełnię swoich możliwość ma rozwinąć dzięki zaawansowanej integracji z każdą preinstalowaną przez Samsunga aplikacją.

Bixby najprawdopodobniej całkowicie zastąpi Voice S. Oprócz możliwości, do jakich przyzwyczaiła nasz Siri czy Cortana, asystent Samusunga ma także służyć działaniu kontekstowemu. Wraz z pojawieniem się w Galaxy S8 autorskiego asystenta, dużej aktualizacji mają doczekać się także wszystkie preinstalowane aplikacje. Priorytetem ma być dla producenta ujednolicenie interfejsów. Kolejna odsłona serii Galaxy S ma zostać zaprezentowana w kwietniu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama