AutoCAD LT 2010 - wersja testowa do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Autodesk wydała wersje 2010 programów do projektowania z rodziny AutoCAD, w tym m.in. AutoCADa LT, które zapowiadane były na początku lutego.

W nowej wersji pełnego AutoCADa 2010 wprowadzono ułatwienia w obsłudze narzędzi do projektowania powierzchni, krawędzi i kształtów modeli. Poprawiono opcję przyciągania i pozycjonowania modeli względem siebie. Autodesk poprawił także możliwość drukowania modeli trójwymiarowych przy pomocy dedykowanych temu drukarek 3D. Ponadto w najnowszej wersji AutoCADa (także w jego tańszej ale ograniczonej funkcjonalnie edycji LT) udoskonalono obsługę importu i eksportu formatu plików PDF, które mogą być współdzielone pomiędzy pracownikami, rozszerzono pakiet narzędzi ("Dopasuj", "Odnośnik zewnętrzny" czy "Atrybut bloku") służących do pracy w dwóch wymiarach. Najnowsze wersje oferują ponadto zgodność z 64-bitowymi edycjami systemu Windows.

AutoCAD LT jest ograniczoną funkcjonalnie wersją legendarnego programu do komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD. Program oferuje stuprocentową zgodność z formatem DWG wykorzystywanym przez pełną wersję AutoCAD 2010 i poprzednie. Program w stosunku do wersji pełnej AutoCADa nie posiada action recordera, funkcji rysowania trójwymiarowego, zarządzania zestawami arkuszy, dostosowywania (LISP, ARX, VBA), grafiki prezentacyjnej, zarządzania standardami CAD oraz nie jest dostępny w postaci licencji sieciowych.

Produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży w Polsce nawet w angielskiej wersji językowej. Cena prawdopodobnie pozostanie na zbliżonym poziomie do obecnej wersji (AutoCAD LT 2009 kosztuje około 5000 zł netto).

Zmiany nie ominęły także pozostałych programów z rodziny AutoCAD: AutoCAD Architecture 2010, AutoCAD Civil 3D 2010, AutoCAD Electrical 2010, AutoCAD Map 3D 2010, AutoCAD Mechanical 2010, AutoCAD MEP 2010 oraz AutoCAD P&ID 2010. Szczegółowe informacje o nowościach i zmianach w poszczególnych produktach można znaleźć na stronie producenta.

Wersję testową AutoCAD 2010 LT można pobrać z poziomu naszego vortalu, w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania CAD.

© dobreprogramy

Komentarze