LibreOffice 7.3.4 do pobrania. Naprawiono ponad 80 błędów

LibreOffice 7.3.4 do pobrania. Naprawiono ponad 80 błędów

LibreOffice Writer
LibreOffice Writer
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Karolina Kowasz
10.06.2022 19:31

Darmowy pakiet biurowy LibreOffice doczekał się kolejnego wydania. Wersja 7.3.4 wprowadza doskonałą obsługę plików DOCX, XLSX i PPTX, zaś samo oprogramowanie stało się bardziej stabilne i niezawodne, ułatwiając codzienne użytkowanie.

Twórcy oprogramowania zwracają uwagę, że LibreOffice już od wersji 7.3 wymaga systemu Windows 7 lub nowszego. Dla użytkowników starszych komputerów może to stanowić problem w przyszłości. Deweloperzy w oficjalnym wpisie przypominają, że LibreOffice 7.2 nie będzie niedługo wspierany, a użytkownicy są proszeni o jak najszybsze uaktualnienie do nowszej wersji.

Pełna lista zmian, zawarta na stronach RC1 oraz RC2, pokazuje ogrom problemów, z którymi zmierzyła się społeczność LibreOffice. Wśród naprawionych błędów można znaleźć takie kwestie jak nieprawidłowe dopasowanie pustej komórki, awaryjność programu przy wyszukiwaniu animacji czy zepsute tabele w formacie PPTX.

Użytkowników z pewnością ucieszy, że usunięto także popularny błąd, związany z awarią podczas zapisywania pliku do DOCX po usunięciu w nim stopki. Sam proces zapisu do tego formatu, który potrafił sprawić wiele problemów i doprowadzić do nagłego wyłączenia programu, także usprawniono celem zniwelowania awaryjności.

W przypadku korzystania z LibreOffice na Linuksie, nie musimy się dłużej martwić o awarie na podglądzie wydruku dokumentu głównego. Problemy dotyczące edytowania bibliografii na macOS-ie również należą do przeszłości.

Najnowszy pakiet LibreOffice 7.3.4 możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)