Google Chrome 81 dostępny do pobrania. Pozwala grupować karty

Google Chrome 81 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome 81 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

08.04.2020 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome 81 jest już dostępna do pobrania. Wśród nowości, najciekawszą wydaje się być implementacja grupowania kart. Trzeba je co prawda włączyć, korzystając z zaawansowanych, eksperymentalnych opcji, ale na tym etapie funkcja wydaje się działać sprawnie i przede wszystkim nieporównywalnie lepiej do sytuacji sprzed niecałego roku, kiedy pojawiła się w wydaniu Canary.

Aby włączyć grupowanie kart, należy zaktualizować Chrome'a do najnowszej wersji, a następnie zajrzeć do opcji testowych, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzając przyciskiem Enter. Wśród ustawień trzeba znaleźć flagę #tab-groups i zmienić jej wartość na Enabled. Na koniec pozostanie już tylko ponownie uruchomić przeglądarkę.

Różne kolory grup pomogą szybciej dotrzeć do kart związanych z jednym tematem.
Różne kolory grup pomogą szybciej dotrzeć do kart związanych z jednym tematem.

Od teraz grupowanie kart jest dostępne z poziomu menu kontekstowego po kliknięciu dowolnej otwartej karty. Można stąd utworzyć nową grupę, nadać jej nazwę i wybrać kolor, a następnie dodawać do niej kolejne karty. Grupowanie pozwala wizualnie odróżnić wybrane strony od innych grup, co przyda się w szczególności osobom korzystającym jednocześnie z dziesiątek stron.

Opcje grup pozwalają edytować między innymi nazwy i kolory.
Opcje grup pozwalają edytować między innymi nazwy i kolory.

Inne nowości to implementacja Web NFC API, dzieki któremu strony i aplikacje webowe mogą uzyskać dostęp do NFC, jeśli w taki moduł jest wyposażone urządzenie. Ponadto Google chwali się, że w tej aktualizacji Chrome'a uwzględniono łatki na kilkadziesiąt problemów związanych z bezpieczeństwem.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)