r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AutoCAD powraca na Mac OS i debiutuje na iOS

Strona główna Aktualności

Po osiemnastu latach nieobecności na platformie Mac OS, program AutoCAD powraca do komputerów z logo nadgryzionego jabłka. Blisko 5000 testerów sprawdzało działanie natywnej wersji beta AutoCAD for Mac.

Osoby korzystające z programów do projektowania w 2D i 3D w systemie Mac OS X miały do wyboru wiele rozwiązań, niestety, oprócz najpopularniejszego - AutoCAD. Dotychczas program był dostępny dla Maków 18 lat temu. AutoDesk przygotował wówczas wersje swojej aplikacji dla Mac OS i Uniksa, jednak projekt został zarzucony. Duża sprzedaż komputerów firmy Apple zmieniła jednak nastawienie AutoDeska - przynajmniej do tej pierwszej platformy.

AutoCAD na platformę Mac w pełni wykorzystuje możliwości systemu operacyjnego Mac OS X, w tym graficzne przeglądanie plików zawierających projekty za pomocą narzędzia Cover Flow oraz korzystanie z myszy Magic Mouse opartych na technologii Multi-Touch. Dodatkowo notebooki Mac wyposażone są w panel dotykowy Magic Trackpad umożliwiający realizację takich funkcji jak intuicyjne obracanie i zbliżanie wyświetlanych na ekranie obiektów.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto Autodesk wprowadzi na rynek aplikację mobilną AutoCAD WS przeznaczoną dla urządzeń opartych na systemie operacyjnym iOS, takich jak iPad, iPhone i iPod. Nowa aplikacja pozwoli użytkownikom edytować i dzielić się projektami stworzonymi przy wykorzystaniu AutoCAD podczas pracy w terenie.

Oprogramowanie AutoCAD na Mac i aplikacja mobilna AutoCAD WS będą dostępne w Ameryce Północnej i w Europie począwszy od jesieni tego roku. Szczegółowe informacje, w tym także na temat możliwości zakupu, można będzie uzyskać na specjalnej stronie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.