AutoPlay Media Studio AutoPlay Media Studio 8.5

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

AutoPlay Media Studio to z jednej strony potężne, a z drugiej natomiast proste w obsłudze oprogramowanie przeznaczone do tworzenia różnego rodzaju prostych aplikacji, menu startowych dla nośników optycznych czy też interaktywnych prezentacji multimedialnych.

Praca z programem w dużej mierze odbywa się przy użyciu wbudowanych kreatorów, bądź wizualnych narzędzi do projektowania. Nie wymaga on od użytkownika posiadania specjalistycznej wiedzy bądź umiejętności programowania w jakimkolwiek języku. Jego głównym składnikiem jest zestaw graficznych narzędzi, umożliwiających sprawne dodawanie do projektów kolejnych elementów. W większości przypadków wystarczy, że wybierzemy interesujący nas składnik, a następnie przeciągniemy go na formatkę w centralnej części okna programu.

Atutem AutoPlay Media Studio jest pokaźny zbiór możliwych do wykorzystania kontrolek i wszelakiego rodzaju szablonów. Do dyspozycji użytkownika oddano takie obiekty jak przyciski, grafika, tekst statyczny, pola tekstowe, pola i listy wyboru, paski postępu i przewijania, etykiety, materiały wideo, pokazy slajdów oraz wiele innych. Wbudowane w programie pluginy, umożliwiają wzbogacanie projektowanej aplikacji o kalendarz, slider czy listę z podglądem miniaturek np. zdjęć.

Pobranie wersji testowej jest możliwe po rejestracji na stronie producenta.

Nie zabrakło również funkcji, które z pewnością docenią bardziej wymagający odbiorcy. Mowa m.in. o mechanizmach, dających możliwość nawiązywania połączeń z zewnętrznymi serwerami bezpośrednio z poziomu naszej aplikacji, współpracy z większością popularnych systemów bazodanowych (MySQL, SQLite3, Oracle, ODBC, PostgreSQL), dostępu do schowka systemowego czy też zabezpieczenie projektu kodem seryjnym. AutoPlay Media Studio dysponuje również własnym językiem skryptowym Lua, oferującym ponad 800 gotowych akcji i umożliwiającym tworzenie własnych.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!