Autodesk Fusion 360 Autodesk Fusion 360 2.0.8749

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Autodesk Fusion 360 to kompletne, choć nieskomplikowane rozwiązanie do projektowania produktów. Poza modelowaniem można przeprowadzić symulowany test wytrzymałości i przygotować części do produkcji. Fusion 360 pozwala też na pracę zespołową i udostępnianie plików w chmurze.

Fusion 360 dostarcza kompletną kolekcję narzędzi do modelowania, w tym do rzeźbienia, tworzenia modeli parametrycznych, pracy z voxelami i z siatką brył. Części i dodatkowe materiały można przechowywać w bibliotece.

Fusion 360 może przeanalizować działanie sił, drgań i temperatury na projektowane elementy. Bardziej skomplikowane projekty, składające się z wielu części, można łączyć z pomocą różnych łączników sztywnych, obrotowych i ruchomych w wybranych płaszczyznach z ograniczeniami zakresu. Można też zaplanować ruch kolejnych elementów i obejrzeć zachowanie projektu na symulacjach. Na koniec można wyrenderować model lub animację prezentującą jego działanie.

Ogromną zaletą Fusion 360 jest dobrze przygotowane środowisko dla pracy zespołowej. Można tu przechowywać pliki w chmurze z zaawansowaną kontrolą wersji, z możliwością tworzenia odgałęzień projektu i łączenia gałęzi. Platforma pozwala rozdzielać zadania i komunikować się z innymi osobami z komputera lub urządzenia mobilnego. Nie zabrakło API, które umożliwia pisanie własnych skryptów dla Fusion 360.

Przygotowanie do produkcji obejmuje symulację i programowanie dla wycinarek CNC, projektowanie ścieżek CAM z podglądem procesu produkcji oraz generowanie plików do wydruku 3D. Oczywiście można też przygotować rysunki techniczne.

Przeglądarka projektów pozwala otwierać kilkadziesiąt formatów plików używanych w branży projektowej.

Fusion 360 można testować przez 30 dni po założeniu konta. Z programu mogą korzystać za darmo uczniowie i nauczyciele. Abonament otrzymają na trzy lata. Hobbyści i startupy zarabiające poniżej 100 tysięcy dolarów rocznie również mogą uzyskać abonament za darmo, wymaga on jednak odnawiania co rok.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!