Avidemux 2.7.6

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Avidemux to jedno z najpopularniejszych tuż obok VirtualDuba narzędzi do obróbki i kompresji plików wideo.

Program pierwotnie dostępny był jedynie dla systemu Linux, jednak jego szybko rosnąca popularność sprawiła, że zdecydowano się udostępnić również wersje dla Windowsa i Mac OSa. Narzędzie wspiera pliki AVI, MPEG, MP4 i ASF, często będąc wykorzystywane do konwertowania filmów do formatów zgodnych z większością stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Ponadto oferuje ono całkiem sporą liczbę funkcji i efektów, która dodatkowo może zostać rozszerzona o zewnętrzne komponenty.

Z pomocą Avidemux poza samym konwertowaniem możemy również m.in. wykonywać proste operacje na klatkach (wklejanie, wycinanie, zamienianie) oraz nakładać na nie filtry. Wśród tych ostatnich znalazły się pozycje pozwalające na przycinanie obrazu, zmianę jego rozdzielczości, obrót o zadany kąt, nakładanie napisów, wyostrzanie obrazu i wiele, wiele więcej. Jedną z ciekawych opcji jest wbudowany kalkulator, dzięki któremu możemy ustalić jakie parametry należy zadeklarować, aby plik po konwersji zmieścił się na płytę CD, DVD itp. Z kolei użytkowników poddającym obróbce znaczne ilości plików ucieszy fakt, iż Avidemux posiada mechanizm projektów i obsługuje skrypty, które pozwalają taki proces zautomatyzować.

Avidemux pomimo olbrzymich możliwości posiada bardzo przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, który nie powinien przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom.

Uwaga!

  • Najnowsze wydanie 2.7.5 kierowane jest wyłącznie do użytkowników 64-bitowych systemów operacyjnych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nic dodać i nic ująć w zakresie częstego i niezwykle szybkiego oczyszczania z reklam filmów nagranych w tv, Yotube itp. i
Nie dostrzegam
ocena użytkownika
29.01.2018 12:57 • Recenzja do wersji 2.7.0

Ta aplikacja bije na głowę wszystkie znane mi programy do usuwania zbędnych fragmentów nagrań i ponownego łączenia oczyszczonych fragmentów tych nagrań. Avidemux pozwala na szybkie, precyzyjne i łatwe usunięcie, na przykład, reklam i scalenie filmu w jednym z 10 formatów i rozdzielczości np. 720. Obróbka 2 godzinnego filmu z 3 przerwami reklamowymi trwa ok.15 minut, bez wielogodzinnej konwersji, jaka pojawia się na przykład w AnyVC czy FreemakeVC. Do tej pory z racji obowiązków rodzinnych dla starszych osób mnie przypadła rola przygotowanie im nagrań bez nużących śmieci reklamowych i prywatne odkrycie Avidemuxa jest dla mnie rewelacją!

coś działa
błędy, tłumaczenie
ocena użytkownika
22.11.2017 23:55 • Recenzja do wersji 2.7.0

Ogólnie takie sobie kolejny program, który wykona kawałeczek roboty co brakuje w innych. Przy zabawie ok. 4 filtrami dodaj/usuń program się wysypuje. Oczywiście częściowo przetłumaczony i brak opisu do czego jest dana opcja.