reklama

Belkin kupuje od Cisco markę Linksys

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Cisco rezygnuje z dalszych działań w temacie sieci domowych — dział odpowiedzialny za produkty z tej kategorii odkupi od firmy Belkin. Pod jego skrzydła trafią cenne rozwiązania technologiczne, linia urządzeń Linksys, a także naturalnie pracownicy. Belkin zapewni dalszą gwarancję na dotychczasowe produkty Cisco. Chwali się, że kiedy transakcja dojdzie do skutku, będzie miał już 30 procent udziału w rynku małych sieci biznesowych i domowych.

Firma Cisco nabyła Linksys Group w 2003 roku za 500 milionów dolarów. Już wtedy analitycy głowili się nad sensownością poszerzania w ten sposób oferty z myślą o klientach indywidualnych. Nie wiadomo ile za wszystko zapłaci Belkin, lecz zapewne dużo mniej — więc ma się z czego cieszyć. Przejęcie Linksysa i połączenie [...] wspólnej wiedzy i innowacji postawi nas na dogodnej pozycji, by sprostać potrzebom współczesnego szybkiego postępu technologicznego — mówi szef Belkina Chet Pipkin. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca marca.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało