Brackets Brackets 1.14.2

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Brackets to nowoczesny edytor tekstu, kierowany w głównej mierze do programistów i twórców stron internetowych. Stworzony został przez firmę Adobe, która udostępniła go bezpłatnie na zasadach open source.

Aplikacja stworzona została z wykorzystaniem takich technologii jak HTML, CSS oraz Javascript i dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform systemowych (Windows, Linux i Mac OS). Charakteryzuje się ona lekkością i dużą szybkością działania, umożliwiając wygodną pracę z prostymi, a także bardziej rozbudowanymi projektami. Brackets wyposażony został w prosty menedżer projektów, umożliwiający komfortową pracę w jednym oknie programu z wieloma plikami z kodem źródłowym.

Ponadto program oferuje mechanizmy kolorowa składni dla najpopularniejszych języków programowania, podpowiadania kodu i parametrów, automatycznego domykania nawiasów, a także wiele innych funkcji, pozwalających dostosowywać wygląd edytora. Użytkownik może m.in. dostosowywać rozmiar wcięć, jak również ogólną kolorystykę programu. W Brackets nie zabrakło także narzędzi do debugowania oraz szybkiego podglądu efektów pracy webmastera w oknie przeglądarki (bez konieczności odświeżania strony).

Wszystkie wymienione zalety aplikacji potęguje dodatkowo przejrzysty interfejs graficzny, dostępny w polskiej wersji językowej oraz obsługa rozszerzeń, dających możliwość łatwej rozbudowy edytora o kolejne funkcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wygodny, pomaga nauczyć pisania stron i CSS, podgląd pracy na żywo
Do interfejsu trzeba się przyzwyczaić
ocena użytkownika
11.11.2016 17:16 • Recenzja do wersji 1.8

Brackets na początku mnie przytłaczał interfejsem, ale po chwili pracy w nim przyzwyczaiłem się.
Pomaga nauczyć się pisania stron w HTML i CSS jest prosty, ponieważ podpowiada komendy. Brackets kupuje mnie podglądem pracy na żywo. Tak można od razu poprawić problemy i niedoskonałości danej strony.

w pełni profesjonalny program, przejrzystość wykonywanych zadań, tryb szybkiej edycji, częste aktualizacje
potrafi spowalniać słabszy sprzęt, specyficzny interfejs.
ocena użytkownika
13.05.2016 22:47 • Recenzja do wersji 1.6

Brackets 1.6 jest to w pełni profesjonalny edytor. Obsługuje języki JavaScript, HTML i CSS, a tworzenie na nim stron internetowych i aplikacji webowych staje się czymś w miarę prostym w wykonaniu. I właśnie za to go cenię za jego czytelność w użytkowaniu. Dużą jego zaletą jest to że odwzorowany kod automatycznie znajduje się w przeglądarce intwernetowej, co bardzo ułatwia dalsze jego obrabianie. Najlepszy w swojej klasie. Polecam.