Brackets 1.13

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Brackets to nowoczesny edytor tekstu, kierowany w głównej mierze do programistów i twórców stron internetowych. Stworzony został przez firmę Adobe, która udostępniła go bezpłatnie na zasadach open source.

Aplikacja stworzona została z wykorzystaniem takich technologii jak HTML, CSS oraz Javascript i dostępna jest dla wszystkich najpopularniejszych platform systemowych (Windows, Linux i Mac OS). Charakteryzuje się ona lekkością i dużą szybkością działania, umożliwiając wygodną pracę z prostymi, a także bardziej rozbudowanymi projektami. Brackets wyposażony został w prosty menedżer projektów, umożliwiający komfortową pracę w jednym oknie programu z wieloma plikami z kodem źródłowym.

Ponadto program oferuje mechanizmy kolorowa składni dla najpopularniejszych języków programowania, podpowiadania kodu i parametrów, automatycznego domykania nawiasów, a także wiele innych funkcji, pozwalających dostosowywać wygląd edytora. Użytkownik może m.in. dostosowywać rozmiar wcięć, jak również ogólną kolorystykę programu. W Brackets nie zabrakło także narzędzi do debugowania oraz szybkiego podglądu efektów pracy webmastera w oknie przeglądarki (bez konieczności odświeżania strony).

Wszystkie wymienione zalety aplikacji potęguje dodatkowo przejrzysty interfejs graficzny, dostępny w polskiej wersji językowej oraz obsługa rozszerzeń, dających możliwość łatwej rozbudowy edytora o kolejne funkcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wygodny, pomaga nauczyć pisania stron i CSS, podgląd pracy na żywo
Do interfejsu trzeba się przyzwyczaić
ocena użytkownika

Brackets na początku mnie przytłaczał interfejsem, ale po chwili pracy w nim przyzwyczaiłem się.
Pomaga nauczyć się pisania stron w HTML i CSS jest prosty, ponieważ podpowiada komendy. Brackets kupuje mnie podglądem pracy na żywo. Tak można od razu poprawić problemy i niedoskonałości danej strony.

11.11.2016 17:16 | Recenzja do wersji 1.8
w pełni profesjonalny program, przejrzystość wykonywanych zadań, tryb szybkiej edycji, częste aktualizacje
potrafi spowalniać słabszy sprzęt, specyficzny interfejs.
ocena użytkownika

Brackets 1.6 jest to w pełni profesjonalny edytor. Obsługuje języki JavaScript, HTML i CSS, a tworzenie na nim stron internetowych i aplikacji webowych staje się czymś w miarę prostym w wykonaniu. I właśnie za to go cenię za jego czytelność w użytkowaniu. Dużą jego zaletą jest to że odwzorowany kod automatycznie znajduje się w przeglądarce intwernetowej, co bardzo ułatwia dalsze jego obrabianie. Najlepszy w swojej klasie. Polecam.

13.05.2016 22:47 | Recenzja do wersji 1.6

Komentarze

0 nowych
Crazy Cactus   1 #12 27.05.2018 01:06

Dlaczego na początku mi pisało, żeby być ostrożnym, bo to plik wykonywalny i może zawierać wirusy, a potem zapora Windows zablokowała zainstalowany już program? Czy ten program jest bezpieczny? Bo widzę, że będzie idealny dla mnie, czegoś takiego szukałam, ale trochę się boję :D

  #11 22.10.2017 19:00

Jak ten program trzyma się kwestii prywatności ? Po odpaleniu TCPview widać, że program otwiera dużo portów.

szusztof   4 #10 09.06.2017 11:21

@ayufan: Jak ktoś wie jak ma co napisać w obojętnie w jakim języku programowania to napisze w każdym edytorze, według mnie nie dobrych i złych edytorów, każdy jest dobry. Dlatego uważam, że każdy z nas ma jakieś swoje ulubione menu, wygląd samego edytora, możliwość dopasowania go do swoich preferencji. Brackets jest dość przyjemny w pracy na nim, szybko się otwiera, ma dużo wtyczek, ale czy on dalej taki będzie to się okaże, bo jak zaczną go programiści dopieszczać to zrobi się wolny, i wtedy niektórzy znów będą szukać coś co szybko działa. Ale obecnie pracuje na nim, nie wiesza się, pomocne jest podświetlanie par nawiasów, dobrze działa wyszukiwarka w plikach. Ale lepiej dużo nie chwalić, bo się może zepsuć :-D

ayufan   5 #9 09.06.2017 09:36

@szusztof: Dobry edytor, ale uważam że z tych większych i bardziej zasobożernych Atom jest lepszy chociażby z tego względu, że pierwszy należy do Adobe, drugi do Githuba, a jak wiadomo Adobe może mieć różne głupie pomysły, np żeby zrobić z czasem edytor płatnym, subskrypcyjnym, czy o zgrozo zamknąć kod "mimo że mało prawdopodobne"
Czego Github NIGDY nie zrobi.

szusztof   4 #8 25.04.2017 15:23

Dla mnie jest b. dobry, zamieniłem Notepada++ na Bracketsa.

  #7 20.04.2017 15:02

on jest tylko 32 bitowy

  #6 18.12.2016 09:06

Jest dobry. Tak jak kolega poniżej napisał, ten program to po prostu bomba. Używam go zamiast Visual Studio Code. Ciekawe tylko, czy programy naszych służb specjalnych, w związku z użyciem przeze mnie i przez kolegę słowa bomba, nie włączą jakiegoś alarmu przeciw bombowego:) Jeżeli pracownicy naszych służb to czytają, a jestem przekonany, że tak jest, to chciałbym Wam powiedzieć koledzy i koleżanki: Dobra robota! Tak trzymać!

  #5 16.12.2015 11:03

@baciany: nie brakuje darmowego photoshopa, jest gimp!

  #4 28.03.2015 17:43

@qwertuMMM (niezalogowany): nowy dw już podswietla tag zamykajacy

baciany   6 #3 23.03.2015 20:25

Używałem zawsze Notepad++ jako edytor HTML/CSS/PHP na szybko. Większe projekty w Visual Studio EXPRESS. Ostatnio już zacząłem używać Visual Studio Community Edition aż tu nagle Brackets (czyli kiedyś Edge Code). Edytor ładny z wyglądu (w porównaniu z Notepad++) i posiada wszystkie funkcje które używałem w N++ codziennie. Podgląd zmian na żywo po prostu Bomba. Dobrze współpracuje z plikami .PSD a także prgramem Reflow od Adobe.
Dodatkowo program darmowy a nawet Open Source. Czego chcieć więcej w domu i małej firmie? Tylko darmowego Photoshopa brakuje ;]

  #2 13.11.2014 15:53

Świetne rozwiązanie, naprawdę świetne. Do tej pory pracuję z DreamWeaver, ale już mnie zaczyna denerwować.
Jednym z najbardziej upierdliwych braków w DreamWeaver jest to, że jak zaznaczymy dany tag, div to nie zaznaczy nam tagu zamykającego, czyli bardzo łatwo w rozbudowanym projekcie sypnąć się, że nie zamknęliśmy tagu.

Czekam z niecierpliwością na rozwój Brackets. Bo szczerze mówiąc coraz częściej sięgam po notepad++ niż po Dreama.
A Brackets jest takim rozwiązaniem, które ma plusy Notepada++ i Dreama. Jeśli odpowiednio program rozwinął jednocześnie utrzymując tak przejrzystą i uporządkowaną formę to będzie to super narzędzie.

graphdesign   8 #1 09.11.2014 17:22

Jest niezły, fajny jest tryb szybkiej edycji i szybkie komentowanie. Troszkę tylko wolny. Podgląd live też trochę się kłóci z narzędziami developerskimi Chrome.

Autor edytował komentarz.