reklama

++CAD

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

++CAD 2013 to ciekawy program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD), umożliwiający wygodne tworzenie rysunków technicznych 2D.

Program wyposażony został w paletę najczęściej wykorzystywanych narzędzi kreślarskich, edycyjnych i wymiarujących, wśród których znajdziemy m.in. funkcje do kreślenia punktów, odcinków, łamanych, krzywych, prostokątów, wielokątów, łuków, okręgów, elips, a także wstawiania tekstu, obrazów, obracania wybranych obiektów oraz ich skalowania. Wszystkie one wykorzystywane być mogą do tworzenia zarówno prostych, jak również bardziej złożonych rysunków budowlanych, architektonicznych, przemysłowych, instalacji sanitarnych, projektach instalacji mechanicznych i elektrycznych.

Narzędzie dobrze radzi sobie z odczytem oraz zapisem plików w formacie DXF, stworzonych przy użyciu np. popularnego AutoCADa. Program oferuje możliwość pracy z kilkoma projektami jednocześnie, podziału rysunku na strony (arkusze) oraz wydruku na części, wycofywania wprowadzonych zmian, a także zabezpieczania poszczególnych obiektów przed ich edycją lub usunięciem. Ponadto ++CAD 2012 pozwala ograniczyć dostęp do własnych rysunków poprzez zastosowanie hasła. Narzędzie uruchamiane może być w obrębie sieci oraz z przenośnego dysku USB.

Obsługa programu jest bardzo prosta, a intuicyjny interfejs graficzny (dostępny układ klasyczny oraz zgodny z MS Office 2010) sprawia, że ++CAD 2012 z powodzeniem wykorzystywany może być przez osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z środowiskiem CAD. Kolejnym atutem przemawiającym za wyborem tego oprogramowania jest jego atrakcyjna cena. Co istotne, zakupiona licencja uprawnia do dożywotniego wykorzystania programu na wielu komputerach.

Nowości i zmiany w wersji 2012

  1. lepszy import plików DXF (także z AutoCAD-a 2011)
  2. funkcja zabezpieczenie warstw przed usunięciem
  3. możliwość zakreskowania figur podczas rysowania
  4. możliwość kreślenia krzywej zamkniętej
  5. dodano etykiety do narzędzi zmiany koloru, stylu i grubości linii
  6. dodano możliwość przemieszczania się po rysunku klawiszami strzałek
  7. dodano możliwość powiększania klawiszami "+" i "-"
  8. poprawiono wyświetlanie i drukowania bloków
  9. poprawiono drukowanie z podziałem na strony

Uwaga!

  1. Wersja demonstracyjna nie posiada ograniczeń czasowych i oferuje pełną funkcjonalność z wyjątkiem możliwości zapisu projektu.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 28.03.2013 21:24

bardzo slaby program, powinien byc darmowy do czasu usuniecia podstawowych bledow. ilosc funkcji krytycznie ograniczona, dodatkowo podstawowe funkcje potrafia nie dzialac... zycze powodzenia w aktualizacjach programu, na pewno ma potencjal, ale nie za taka cene. pozdrawiam

  #8 01.10.2012 08:28

A ja jestem bardzo zadowolona z programu. Używamy z mężem go do obróbki CNC (proste wycinanie w arkuszach blach i kamieniu). Program wystarczy i nie potrzeba mi super narzędzia za "super" cenę. Jeśli ktoś potrzebuje do cnc to gorąco polecam.
oprogramowanie cad

  #7 03.08.2012 03:10

Skoro badziew to ciekawe że szukając chociażby stażu jako archItekt krajobrazu najczęściej właśnie wymagany był CAD z tego co pamiętam jak przeglądałam oferty

  #6 12.03.2012 18:43

Konkurencja nie śpi tylko wypisuje głupie komentarze o programie. Ja jako użytkownik tego programu mogę stwierdzić że to były bardzo dobrze wydane pieniądze. Polecam

tomektg   1 #5 24.12.2011 10:13

Biorąc pod uwagę możliwości, cenę i wymagania to bardzo ciekawa pozycja :)

  #4 16.12.2011 14:45

Żal

  #3 11.11.2011 19:33

Cóż, program można traktować tylko w kategoriach humorystycznych. Żądać 350zł za coś co nawet nie jest konkurencją dla darmowego DraftSight.

  #2 18.10.2011 00:38

testerowacz pisze strasznie badziewne komentarze. nie polecam zwracać na niego uwagi.
oczekuje się, że w przypadku tego typu (dość zaawansowanego) oprogramowania, każdy komentujący łaskawie przedstawi się i opowie choć trochę o tym, jakież to posiada kompetencje, które pozwalają mu wydawanie takiej czy innej opinii.
testerowacz (parafrazując): dzień dobry. przyszedłem do Państwa, aby póścić bąka, a teraz wychodzę - wąchajcie sobie.

  #1 08.09.2011 11:39

straszny badziew. Nie polecam.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić