CCleaner CCleaner

Strona główna Android Narzędzia Oczyszczanie systemu
Pobierz program
lub zeskanuj:

CCleaner to popularne narzędzie do optymalizacji pracy komputerów. Po sukcesie na systemach Windows, przyszła pora na Androidową wersję aplikacji. Program pozwala optymalizować pamięć jak i RAM urządzenia.

Ekran startowy aplikacji prezentuje graficznie zużycie pamięci telefonu oraz RAM, a także daje możliwość przeskanowania urządzenia w celu jego optymalizacji. Wybierając Analizuj otrzymamy wykres danych, które warto usunąć. Są to zarówno pliki systemowe, jak i z poszczególnych aplikacji. Po zaznaczeniu odpowiednich pól pozostaje nam jedynie wybrać czyść.

CCleaner posiada również panel odinstalowywania aplikacji. Podzielono go na dwie części, aplikacje zainstalowane i systemowe. W Zakładce Informacje o systemie możemy również zarządzać programami zużywającymi zbyt dużo pamięci RAM.

CCleaner działa poprawnie, jednak na tle silnej konkurencji prezentuje gorsze wyniki w czyszczeniu plików. Dostępny jest za darmo i biorąc pod uwagę dobrą renomę z Windowsa, zapewne trafi do mniej zaawansowanych użytkowników, jako program bezpieczny dlasystemu

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowa,po polsku,łatwa w użyciu.
Tzw.optymalizacja problematyczna,niezbyt szybka.
ocena użytkownika
10.09.2015 20:02 • Recenzja do wersji v1.11.43

Trudno uwierzyć aby zwyczajny użytkownik Windowsa nie znał i nie stosował CCleanera produktu renomowanej firmy Piriform.Niestety zaprojektowana na system Android traci niektóre swoje walory.Trudno bowiem uznać pamięć podręczna RAM za śmiecie.Prosty interfejs posiada dwie główne funkcje:Analizuj i Czyść.Tu uwaga w języku polskim Analizuj i Anuluj czasami się mylą.Informacja o tym ile MB można usunąć jest kluczowa.Nawigacja zawiera menadżer aplikacji umożliwiający jednoczesne odinstalowanie wielu aplikacji,informacje o systemie,ustawienia i pomoc.po otwarciu aplikacji ukazuje się pasek pamięci w GB oraz pod nim pasek RAM w MB/zmieniające się wartości/. Po analizie ukazują się wyniki: pamięć podręczna,historia,pliki i foldery oraz ręczne czyszczenie aplikacji.Czyszcząc ręcznie ryzykujemy utratą niektórych ustawień.