Camera Raw Camera Raw 13.0 (dla Adobe Photoshop)

Strona główna Mac Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz ​program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Camera Raw to dodatkowy moduł do programów firmy Adobe, który pozwala na wywoływanie oraz importowanie zdjęć bezpośrednio z plików RAW aparatów cyfrowych. W module znajduje się wiele narzędzi podobnych do tych z programu Lightroom.

W programie można niedestrukcyjnie „wywołać” cyfrowe negatywy, sterując ich jasnością, barwami, kadrem i wykonując podstawowy retusz. Podobnie jak w Lightroomie, tu także znajdziemy możliwość korekcji wielu niedoskonałości sprzętu, którym były robione zdjęcia. Nie zabrakło możliwości nałożenia na zdjęcie maskowanych filtrów, winiety, usuwania szumu i zamglenia.

Wszelkie wprowadzone zmiany można wycofać, będą one też czytelne dla Lightrooma i wielu innych programów, gdyż zostaną zapisane w osobnym pliku XML.

Listę aparatów, których negatywy może odczytać Camera Raw, można znaleźć na stronie pomocy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!