r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Camera Raw 9.9 (dla Adobe Photoshop)

Strona główna Mac Grafika Dodatki do programów graficznych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Camera Raw to dodatkowy moduł do programów firmy Adobe, który pozwala na wywoływanie oraz importowanie zdjęć bezpośrednio z plików RAW aparatów cyfrowych. W module znajduje się wiele narzędzi podobnych do tych z programu Lightroom.

W programie można niedestrukcyjnie „wywołać” cyfrowe negatywy, sterując ich jasnością, barwami, kadrem i wykonując podstawowy retusz. Podobnie jak w Lightroomie, tu także znajdziemy możliwość korekcji wielu niedoskonałości sprzętu, którym były robione zdjęcia. Nie zabrakło możliwości nałożenia na zdjęcie maskowanych filtrów, winiety, usuwania szumu i zamglenia.

r   e   k   l   a   m   a

Wszelkie wprowadzone zmiany można wycofać, będą one też czytelne dla Lightrooma i wielu innych programów, gdyż zostaną zapisane w osobnym pliku XML.

Listę aparatów, których negatywy może odczytać Camera Raw, można znaleźć na stronie pomocy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aktualizacja Lightrooma i Camera Raw przynosi obsługę nowych aparatów

0
OPROGRAMOWANIE 18.11.2015 | Anna Rymsza

Najnowsza aktualizacja programów Adobe Lightroom i wtyczki Camera Raw dla Photoshopa przynosi przede wszystkim profile dla nowych aparatów i obiektywów. Programy Adobe poradzą sobie ze zdjęciami zrobionymi Canonem EOS M10, PowerShot G5 X, PowerShot G9 X, Fujifilm X-T1 IR, Leica SL (Typ 601) i Sony RX1R II (DSC-RX1RM2). Ponadto na liście profili obiektywów znajdziemy obie kamerki z iPhonea 6s i 6s Plus. Pełną listę sprzętu można znaleźć na blogu Adobe. Ponadto w nowych wersjach programów poprawione zostały znane błędy. Lightroom CC 2015.3 i 6.3 naprawia wiele uciążliwych błędów starszej…

Mobilny Lightroom bez abonamentu, Lightroom CC usuwa mgłę miejscowo

4
OPROGRAMOWANIE 07.10.2015 | Anna Rymsza

Po wprowadzeniu możliwości usuwania lub dodawania mgły w Lightroomie firma Adobe szuka kolejnych zastosowań dla tego algorytmu. Trafił on do mobilnej wersji Lightrooma, a także pojawiła się możliwość wykorzystania go lokalnie, czyli na wybranych fragmentach zdjęcia, w najnowszej wersji wtyczki Camera Raw, którą dziś dostali abonenci Creative Cloud oraz w Lightroomie CC, zaktualizowanym wczoraj. Mobilne wersje Lightrooma niestety nie rozwijają się w równym tempie. Podczas gdy wersja 2.0 dla systemu iOS dorobiła się obsługi aparatu z poziomu aplikacji, integracji z Photoshop Fix przez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.