r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Catalyst Production Suite 2017.3

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Catalyst Production Suite to pakiet narzędzi do produkcji i postprodukcji wideo z możliwością pracy z materiałem 4K. W pakiecie znajdują się programy Catalyst Prepeare, przeznaczony do zgrywania materiału z kamer, oraz Catalyst Edit, przeznaczony do nieliniowego montażu.

Galeria programu

Catalyst Production Suite został tak zaprojektowany, by zapewnić kompletne środowisko do przygotowywania filmów, od momentu podłączenia kamery do komputera po eksport filmu z efektami i napisami. Do zalet pakietu należy zaliczyć świetne narzędzia do zarządzania materiałami i sortowania źródłowych klipów, precyzyjną korekcję barw importowanych filmów oraz intuicyjny edytor, który można szybko opanować.

Catalyst Prepare pozwala przeglądać materiały jeszcze przed skopiowaniem ich na dysk, masowo je przenosić i transkodować. Klipy można gromadzić w katalogach (bins) i wstępnie ułożyć według scenariusza (storyboard). Od razu po imporcie można też sprawdzić kolory i poprawić barwy na wielu materiałach jednocześnie.

Biblioteka jest od razu dostępna w Catalyst Edit, gdzie odbywa się właściwa praca. Narzędzia dostępne w programie zostały pogrupowane zadaniowo, a podstawowe i często używane narzędzia do montażu znajdują się zawsze pod ręką. Co ważne, można edytować dźwięk i obraz razem lub osobno, zależnie od potrzeb danego ujęcia. W głębszych warstwach menu znajdziemy precyzyjne narzędzia do kontroli barw, tworzenia efektów i napisów.

Catalyst Edit można rozszerzać za pomocą wtyczek, Producent dostarcza prawie 50 efektów, można też doinstalować własne w formacie OpenFX (OFX). Znajdziemy tu na przykład wtyczkę do kluczowania ujęć na greenscreenie, do tworzenia masek, stabilizacji obrazu i wiele innych. Przy nakładaniu efektów można nie tylko decydować o ich parametrach, ale też kolejności.

Gotowe projekty można eksportować w formatach FCPX, Adobe Premiere, Avid lub jako Vegas Video. Można również wyrenderować film gotowy do publikacji lub nagrania.

Programy z linii Catalyst obsługują materiały 4K z wielu kamer, a także format Sony RAW. Można w nich pracować z materiałami HDR.

Wersja testowa pakietu działa przez 15 dni. Uruchomienie jej wymaga założenia konta, które posłuży także do synchronizacji katalogów, storyboardów i innych danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.