Chemix .NET 4.3.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Biologia i chemia
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Chemix .NET (dawniej Chemix) to aplikacja dostarczająca wszelakich narzędzi potrzebnych przy nauce chemii na różnych poziomach (w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum). Znajdziemy tu kompendium wiedzy oraz moduły do wykonywania obliczeń przy rozwiązywaniu zadań lub pracy w laboratorium.

W programie znajdziemy oczywiście niezbędną tablicę Mendelejewa, ale z dodatkowymi możliwościami — przeszukiwaniem pierwiastków, sortowaniem według wybranych kryteriów i tabelami z dodatkowymi informacjami, które można skopiować do schowka lub od razu wydrukować. Towarzyszą jej typowe tablice chemiczne, gdzie znajdziemy typowe tablice gęstości, rozpuszczalności, skalę elektroujemności i dodatkowe ciekawostki, również historyczne, jak biografie zasłużonych chemików. Część informacyjną zamyka słownik chemiczny z wyszukiwarką i możliwością prezentacji haseł powiązanych.

Dostępne narzędzia wspomagające obliczenia to: przelicznik jednostek, niezbędne w laboratorium kalkulatory mas molowych i stężeń, oraz zestaw narzędzi do operowania równaniami przemian gazowych. Całość uzupełnia wykorzystująca OpenGL przeglądarka struktur molekularnych, prezentująca je w trzech wymiarach.

Uwaga!

  1. Licencja pozawala na bezpłatne wykorzystanie programu (z wyjątkiem zastosowań komercyjnych).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!