r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chicken Invaders 1.30

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Space Invaders to tak kultowa gra, że doczekała się przez lata bardzo wielu darmowych klonów. Jednym z bardziej popularnych i humorystycznych bezpłatnych projektów, czerpiących garściami inspiracje z tej klasycznej pozycji, jest Chicken Invaders. Miejsce rozpikselowanych kosmitów zajęły tutaj pulchne gwiezdne kury, chcące zemścić się na nas za to, jak traktujemy drób. Wsiadamy w statek kosmiczny i stawiamy czoło flocie.

Galeria programu

Zabawa możliwa jest w dwóch graczy przy jednym komputerze. Wtedy równocześnie odpierają oni zmasowane ataki. Ptaki zrzucają w naszą stronę jaja, których należy unikać. Z pokonanych wrogów wypadają kurze udka i ich zbieranie zwiększa dorobek punktowy. Od czasu do czasu pojawi się prezent. Tego szczególnie warto wyglądać, bo zwiększa siłę ognia. Im dalej, tym złe kurczaki z kosmosu stają się wytrzymalsze.

Dla urozmaicenia rozgrywki, poziomy dzielą się na wariacje. Podstawowe oferują rzędy sunących w dół ptaków do zlikwidowania, tak jak doskonale to kojarzymy z oryginału. Pojawiają się też jednak etapy z unikaniem deszczu meteorytów, eliminowaniem okrążających Ziemię kur czy wreszcie starcia z dosyć wytrzymałymi bossami. Żyć jest mała ilość, więc trzeba się mieć stale na baczności. Punkty zapisywane są w rankingu.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 7.0
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
blisston   3 #2 03.09.2016 21:53

U mnie na przyzwoitym sprzęcie i pod Win 10 gra bardzo spowalnia, gdy na ekranie jest tłoczno. Podobno gra używa DirectX 7, który pod Win 8+ nie jest używany z akcelerację sprzętową i nie da się nic z tym zrobić. Spróbuję z drugą wersją tej gry.

darek719   38 #1 15.04.2016 18:22

hahaha, świetna grafika, fajna ta gierka :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.