reklama

Chicken Invaders 1.30

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Space Invaders to tak kultowa gra, że doczekała się przez lata bardzo wielu darmowych klonów. Jednym z bardziej popularnych i humorystycznych bezpłatnych projektów, czerpiących garściami inspiracje z tej klasycznej pozycji, jest Chicken Invaders. Miejsce rozpikselowanych kosmitów zajęły tutaj pulchne gwiezdne kury, chcące zemścić się na nas za to, jak traktujemy drób. Wsiadamy w statek kosmiczny i stawiamy czoło flocie.

Zabawa możliwa jest w dwóch graczy przy jednym komputerze. Wtedy równocześnie odpierają oni zmasowane ataki. Ptaki zrzucają w naszą stronę jaja, których należy unikać. Z pokonanych wrogów wypadają kurze udka i ich zbieranie zwiększa dorobek punktowy. Od czasu do czasu pojawi się prezent. Tego szczególnie warto wyglądać, bo zwiększa siłę ognia. Im dalej, tym złe kurczaki z kosmosu stają się wytrzymalsze.

Dla urozmaicenia rozgrywki, poziomy dzielą się na wariacje. Podstawowe oferują rzędy sunących w dół ptaków do zlikwidowania, tak jak doskonale to kojarzymy z oryginału. Pojawiają się też jednak etapy z unikaniem deszczu meteorytów, eliminowaniem okrążających Ziemię kur czy wreszcie starcia z dosyć wytrzymałymi bossami. Żyć jest mała ilość, więc trzeba się mieć stale na baczności. Punkty zapisywane są w rankingu.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • Karta graficzna zgodna z DirectX 7.0
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 12.02.2018 21:57

Beznadzieja. Gra strasznie spowolniona

  #3 30.04.2017 15:48

Gra jest niegrywalna, pod Win10. Są spore spowolnienia gry.

blisston   4 #2 03.09.2016 21:53

U mnie na przyzwoitym sprzęcie i pod Win 10 gra bardzo spowalnia, gdy na ekranie jest tłoczno. Podobno gra używa DirectX 7, który pod Win 8+ nie jest używany z akcelerację sprzętową i nie da się nic z tym zrobić. Spróbuję z drugą wersją tej gry.

darek719   41 #1 15.04.2016 18:22

hahaha, świetna grafika, fajna ta gierka :)

reklama